خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ساعت ۱۶:۱۴:۵۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بنای دوره سلجوقی در کهگیلویه و بویراحمد تخریب شد

بنای دوره سلجوقی در کهگیلویه و بویراحمد تخریب شد

خبرگزاری هرانا – معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد از تخریب یک اثر تاریخی ثبت ملی در شهرستان بهمئی خبر داد. وی گفت که متاسفانه هیئت امناء امام زاده بابا احمد در شهرستان بهمئی در اقدامی غیر قانونی بناهای تاریخی دوره سلجوقی این مکان مذهبی را به بهانه تعمیر تخریب کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، مسعود شفیع اظهار داشت: “متاسفانه هیئت امناء امام زاده بابا احمد در شهرستان بهمئی در اقدامی غیر قانونی بناهای تاریخی دوره سلجوقی این مکان مذهبی را به بهانه تعمیر تخریب کردند”.

وی با بیان اینکه مگر می‌شود کسی که پیر شد به بهانه مداوا آن را بکشند افزود: “این اثر تاریخی بجا مانده از دوره سلجوقی بوده که نشان از هویت یک جامعه است و هرگونه اقدام مرمتی باید با نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کشور صورت گیرد نه اینکه خود سرانه اقدام به تخریب کنند”.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد با تاکید بر اینکه تخریب یک اثر تاریخی برابر با نابودی هویت یک جامعه است ادامه داد: “از طریق اداره حقوقی این اداره کل پیگر هستیم تا با عوامل این کار برخورد قانونی شود”.

شفیعی تصریح کرد: “امام زاده بابا احمد در دوم آبان‌ماه ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۵۸۰ به عنوان یک اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور ثبت ملی شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید