خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶, 21st of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ساعت ۱۴:۵۴:۳۲

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مرگ ۵۵۰۰ ایرانی بر اثر آلودگی هوا در سال گذشته

مرگ ۵۵۰۰ ایرانی بر اثر آلودگی هوا در سال گذشته

خبرگزاری هرانا – معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست از مرگ ۵ هزار و ۵۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا در سال ۹۵ خبر داد و گفت که این آمار در سالهای گذشته به ۸ هزار نفر می‌رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سعید متصدی ظهر امروز در نشست خبری هفته محیط‌زیست اظهار کرد: “به بیش از ۹۰ درصد راهبردها در حوزه محیط زیست انسانی دست یافته‌ایم و فعالیتهای توسعه پایدار به همراه اجرای ارزیابی زیست محیطی را به طور جد پیگیری کرده‌ایم”.

وی ادامه داد: “تمامی گزارشهای ارزیابیهای زیست محیطی بنابر ارزیابیهای بین‌المللی انجام شده است؛ در گزارشهای کسب شده ارزیابی زیست محیطی از سراسر کشور بحث ذینفعان، جوامع محلی و نظرات متخصصان را مورد توجه قرار دادیم”.

مرگ ۵ هزار و ۵۰۰ ایرانی براثر آلودگی هوا

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان محیط‌ زیست با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمینه کاهش آلودگی هوا و گزارشهای وزارت بهداشت در این رابطه تصریح کرد: “در سالهای گذشته و سال ۹۲ بیش از ۸ هزار نفر از هموطنان ما براثر آلودگی هوا جان می‌باختند اما در حال حاضر این رقم کاهش یافته و سال گذشته ۵ هزار و ۵۰۰ نفر براثر آلودگی هوا جان خود را از دست دادند”.

متصدی افزود: “حدودا کاهش سه هزار نفری آمار جانباختگان براثر آلودگی هوا را در سالهای گذشته شاهد هستیم اما این آمار ۵ هزار نفری از جانباختگان آلودگی هوا همچنان بالا است و باید به صفر برسد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید