خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  اسماعیل عبدی به اعتصاب غذای خود پایان داده است

اسماعیل عبدی به اعتصاب غذای خود پایان داده است

خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی پس از ۳۷ روز اعتصاب غذای اعتراضی روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه، به درخواست کانون صنفی معلمان  و خانواده خود به این اعتصاب پایان داده است. همسر آقای عبدی از مذاکرات صورت گرفته با مقامات قضایی و موافقت با اعزام آقای عبدی به مرخصی استعلاجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه پس از بازگرداندن اسماعیل عبدی از بیمارستان به زندان حسب مذاکرات صورت گرفته با مقامات قضایی و وعده توجه به مطالبات وی، آقای عبدی به اعتصاب غذای خود پایان داد.

این خبر را منیر عبدی، همسر وی، تایید کرده است. خانم عبدی به رادیو فردا گفته است که او در پی وعده‌ دادستانی و موافقت با مرخصی درمانی، پس از یک ماه دست از اعتصاب غذا کشیده است.

آقای عبدی پیش تر با نگارش نامه ای سرگشاده اعلام کرده بود در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه و “صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح “خروج پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی” از دهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است.

آقای عبدی بدنبال تایید حکم شش سال حبس در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه سازمان آموزش بین الملل، سازمان معلمان ایران، جمعی از فعالین کارگری و صنفی و شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در روزهای اخیر خواهان توجه به وضعیت اسماعیل عبدی، معلم و فعال صنفی دربند شدند و آزادی او را مطالبه کردند.

کمپینی هم در فضای مجازی با هدف آزادی معلم زندانی، اسماعیل عبدی، با امضای بیش از پانزده هزار نفر از معلمان و فعالان صنفی به قوه قضاییه و دفتر ریاست جمهوری تحویل داده شد. تعدادی از معلمان به نمایندگی از امضاکنندگان صبح روز سوم خردادماه این امضاها را تحویل دادند.

همچنین فدراسیون معلمان کانادا، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور و انجمن صنفی معلمان کردستان – مریوان طی بیانیه ای خواستار آزادی اسماعیل عبدی معلم زندانی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید