خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  فاطمه سعیدی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به ملاقات اسماعیل عبدی رفت

فاطمه سعیدی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به ملاقات اسماعیل عبدی رفت

خبرگزاری هرانا – فاطمه سعیدی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در بیمارستان امام خمینی تهران با اسماعیل عبدی ملاقات کرد. گفتنی است که آقای عبدی مدتی پیش با نگارش نامه ای سرگشاده اعلام کرد در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه و “صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح “خروج پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی” از دهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حقوق معلّم‌ و کارگر، روز ۱۴ خردادماه ۱۳۹۶، خانم فاطمه سعیدی با حضور در بیمارستان امام خمینی تهران با اسماعیل عبدی ملاقات کردند.

خانم سعیدی ضمن دلجویی از آقای عبدی به ادامه تلاش و پیگیریشان برای آزادی ایشان تاکید نمودند.

اسماعیل عبدی روز شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۶، برای انجام آزمایشات پزشکی به بیمارستان خمینی تهران منتقل شد. وی برای ادامه مداوا و درمان از اورژانس بیمارستان به بخش منتقل و بستری شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه سازمان آموزش بین الملل، سازمان معلمان ایران، جمعی از فعالین کارگری و صنفی و شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در روزهای اخیر خواهان توجه به وضعیت اسماعیل عبدی، معلم و فعال صنفی دربند شدند و آزادی او را مطالبه کردند.

کمپینی هم در فضای مجازی با هدف آزادی معلم زندانی، اسماعیل عبدی، با امضای بیش از پانزده هزار نفر از معلمان و فعالان صنفی به قوه قضاییه و دفتر ریاست جمهوری تحویل داده شد. تعدادی از معلمان به نمایندگی از امضاکنندگان صبح روز سوم خردادماه این امضاها را تحویل دادند.

همچنین فدراسیون معلمان کانادا، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور و انجمن صنفی معلمان کردستان – مریوان طی بیانیه ای خواستار آزادی اسماعیل عبدی معلم زندانی شدند.

لازم به یادآوری است که اسماعیل عبدی بدنبال تایید حکم شش سال حبس در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید