خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محکومیت زرتشت احمدی راغب به پرداخت جریمه نقدی در دادگاه تجدیدنظر

محکومیت زرتشت احمدی راغب به پرداخت جریمه نقدی در دادگاه تجدیدنظر

خبرگزاری هرانا – حکم حبس ۶ ماهه زرتشت احمدی راغب، کتشگر مدنی که در مرحله بدوی به اتهام تبلیغ علیه نظام صادر شده بود در مرحله تجدید نظر به جزای نقدی بدل از حبس تغییر یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، محکومیت زرتشت (اسماعیل) احمدی راغب به تحمل ۶ ماه حبس را که در دادگاه بدوی صادر شده بود به جریمه نقدی به مبلغ دو میلیون تومان تقلیل داد.

آقای احمدی راغب در این پرونده به تبلیغ علیه نظام از طریق نشر مطالب انتقاد آمیز در فیسبوک شخصی اش متهم شده بود.

این کنشگر مدنی در ارتباط با این پرونده تیرماه سال ۹۴ به پلیس امنیت احضار و بعدا در آبان ماه با تشکیل پرونده در دادگاه انقلاب شهریار محاکمه شد.

شعبه بدوی دادگاه انقلاب شهریار در رابطه با این پرونده مورخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۴ اقدام به صدور رای کرده بود.

آقای احمدی راغب دو پرونده مفتوح دیگر به غیر از این پرونده دارد،

در جدیدترین پرونده، روز سه شنبه مورخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، احمدی راغب به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق اقداماتی چون نشر محتوا در فضای مجازی و حضور در تجمات محاکمه و توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار  به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این کنشگر مدنی در سابقه دیگری نیز آذرماه سال ۹۵ به همراه تعداد دیگری از فعالین مدنی در تجمعی اعتراضی مقابل ساختمان لاستیک دنا در تهران بازداشت و به بند هشت زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا با قرار کفالت در شانزدهم آذرماه همان سال از بابت پرونده مذکور آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید