خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶, 28th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ساعت ۲۱:۵۴:۳۴

    خانه  > slide, زندانیان, سایر گروهها  >  خودکشی و مرگ دو زندانی در کرج و بابل

خودکشی و مرگ دو زندانی در کرج و بابل

خبرگزاری هرانا ـ امروز یک زندانی از متهمان جرایم مواد مخدر که به اعدام محکوم شده بود و در زندان قزلحصار به سر می برد، در واکنش به بدرفتاری مدیریت بند از جمله مطالبه پول از او اقدام به خودکشی نمود. همزمان رئیس اورژانس بابل از مرگ یک زندانی در زندان متی کلا بابل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، “جواد اقا میرزایی” فرزند حاج کریم، زندانی محکوم به اعدام در زندان قزلحصار امروز به وسیله خوردن قرص اقدام به خودکشی کرد و به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

جواد اقا میرزایی زندانی محکوم به اعدام حدود نه سال است که در زندان قزلحصار کرج به سر می برد، اتهام این زندانی “حمل و نگهداری ۷۰۰ گرم مواد مخدر از نوع کراک” عنوان شده است.

یک منبع نزدیک به این زندانی علت خودکشی را به گزارشگر هرانا اینگونه توضیح داد: “آقای جمشیدی رییس اندرزگاه ۱۵ به مدت ۳۵ روز بود که جواد را در دربست (نوعی از سلول انفرادی) نگهداری میکرد و پس از ۳۵ روز جواد را به اندرزگاه ۱۳ منتقل کرد، جمشیدی از بازگشت این زندانی به اندرزگاه ۱۵ جلوگیری می کرد و بارها طلب پول برای اجازه بازگشت به محل قبلی را از جواد داشته، جواد هم به خاطر این که پول نداشت امروز خودکشی کرده و به بیمارستان لقمان منتقل شد”.

گفتنی است خبرگزاری هرانا روز گذشته گزارشی از زندان سنندج منتشر کرده بود. بنابر این گزارش زندانیان زندان سنندج به دلیل سومدیریت حاکم بر زندان و همینطور عدم امکان ارتباط مناسب با نهادهای قضایی خارج از زندان که بر پیگیری مطالبات حقوقی آنان تاثیر منفی می گذارد بصورت روزافزون برای طرح مطالبات خود به روش های اعتراضی روی می آورند که به سلامت فرد آسیب می زند. روشهایی همچون اعتصاب، خودکشی، خودزنی و …

امروز یک زندانی در زندان آمل جان خود را از دست داد.

به گزارش فارس، رئیس اورژانس بابل با اشاره به مرگ این زندانی هویت او را محمود طالبی اعلام کرد.

محمدپور در ارتباط با جزئیات مرگ محمود طالبی گفت: “ساعت ۲:۳۶ دقیقه بامداد امروز طی تماسی از زندان متی کلا بابل با مرکز سازمان اورژانس، عدم هوشیاری یکی از زندانی‌ها گزارش شد.

وی افزود: “پس از دریافت این گزارش بلافاصله مرکز فرماندهی سازمان اورژانس بابل تکنسین های پایگاه دانشگاه را به محل مورد نظر اعزام کرد”.

رئیس اورژانس بابل خاطرنشان کرد: “تکنسین های اورژانس ۱۱۵ پس از معاینات اولیه متوجه شدند. زندانی محمود طالبی ایست قلبی کرده و فاقد علائم حیاتی  است بنابراین فوری  اقدام به سی پی آر و انتوباسیون کردند ولی این اقدام  ثمری نداشت و او را بلافاصله به بیمارستان روحانی منتقل کردند”.

محمدپور گفت: “علیرغم اقدامات صورت گرفته تلاش های کادر درمانی بیمارستان هم ثمری نداشت”.

این زندانی از محکومان جرایم خشن بود که در حال تحمل محکومیت ۱۳ ساله حبس خود در زندان بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید