خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ساعت ۰:۴۴:۴۱

    خانه  > اقلیت های دینی, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  گزارشی از بازداشت هشت شهروند در اهواز و شوش توسط نیروهای امنیتی

گزارشی از بازداشت هشت شهروند در اهواز و شوش توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا ـ طی ماههای فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری دست کم ۵ شهروند عرب اهل اهواز و شوش توسط نیروهاى امنیتی دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مورخ ۱۷ و ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری نیروهاى اطلاعات سپاه چند تن از شهروندان ساکن منطقه زرگان شمال شهر اهواز را بازداشت کردند.

هر چند گفته میشود این بازداشت ها پس از اقامه نماز میت به شیوه اهل سنت توسط این افراد و بالاگرفتن تنش در مراسم پس از حضور نیروهای محلی بسیج صورت گرفته است با اینحال هرانا تا زمان تنظیم این گزارش قادر به تایید صحت این ادعا و دلیل نهایی بازداشت این افراد نیست.

هویت احراز شده تعدادی از بازداشت شدگان به شرح ذیل است:
١-سعید زرگانی ۳۵ ساله
٢-على زرگانى ۲۷ ساله
٣-مهدى زرگانى ۳۰ساله
۴-حسین مقطاعى(زرگانى) ۳۰ساله
۵- اعتدال مقطاعی (زرگانى) ۴۰ساله

در ادامه این بازداشت ها گزارش می شود مورخ ۲۳ اردیبهتش ماه، دو شهروند اهل منطقه ملاشیه اهواز به نام های “میثم خسرجى” و “رضا زویدات” توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شدند. خانواده هاى این دو جوان از دلیل بازداشت و محل نگهدارى فرزندان خود اطلاعى ندارند.

پیش از این دو مرحله بازداشت، مورخ ۵ اردیبهشت ماه نیز یک شهروند ۲۱ ساله عرب به نام “حمود دبی” در شهر شوش بازداشت شده بود که تا زمان تنظیم این گزارش نیز از سرنوشت او اطلاعی به دست نیامده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید