خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  تفهیم اتهام به یکی از کارگران نیشکر هفت تپه در دادسرای شوش

تفهیم اتهام به یکی از کارگران نیشکر هفت تپه در دادسرای شوش

خبرگزاری هرانا – ابراهیم عباس منجزی، از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه طی احضاریه ای به شعبه بازپرسی دادسرای شهرستان شوش احضار شد. وی پس از اتمام بازپرسی و تفهیم اتهام با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز یکشنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷، یکی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به نام ابراهیم عباس منجزی با دریافت احضاریه ای به شعبه بازپرسی شهرستان شوش احضار شد. در پی این احضار وی نیز به همراه وکیلش خانم فرزانه زیلابی در این شعبه حاضر شد.

بر اساس این گزارش اتهام انتسابی علیه وی “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع مقابل درب دادگستری و درخواست آزادی اسماعیل بخشی در همراهی با خانواده وی” عنوان شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که آقای منجزی پس از پایان بازپرسی و تفهیم اتهام به قرار کفالت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

لازم به یادآوری ست که کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا و نیز برای مطالبه بازگشت این واحد به بخش دولتی طی ماه های اخیر اقدام به برپایی تجمعات اعتراضی کرده بودند و در پی آن تعدادی از کارگران این شرکت بازداشت و یا به گونه های دیگر تهدید شده اند. این کارگران در حمایت از کارگران بازداشتی به خصوص “اسماعیل بخشی” تجمعاتی برگزار کرده بودند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید