خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  نوسان فشار خون و افزایش مشکلات پزشکی اسماعیل عبدی معلم زندانی در اعتصاب

نوسان فشار خون و افزایش مشکلات پزشکی اسماعیل عبدی معلم زندانی در اعتصاب

خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی معلم زندانی و فعال صنفی معلمان در بند ۳۵۰ زندان اوین از ۱۴ روز قبل در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه در «صدور احکام امنیتی» برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح «خروج روند پیگیری پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی» دست به اعتصاب غذا زده است. روز گذشته آقای عبدی به دلیل «درد شدید کلیه» به بهداری زندان اوین منتقل شد، طبق معاینه پزشک، این زندانی دچار «نوسان فشار خون» شده و لازم است توسط پزشک متخصص ویزیت شود، امکانی که تاکنون محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک منبع نزدیک به اسماعیل عبدی در مورد وضعیت جسمی این معلم زندانی در اعتصاب غذا در بند ۳۵۰ زندان اوین به گزارشگر هرانا گفت: آقای عبدی روز گذشته به دلیل درد شدید کلیه به بهداری منتقل شد. در معاینه پزشک بهداری، به وی گفته شد نوسان شدید فشار خون داشته و بایستی توسط پزشک متخصص ویزیت شود.

با اینحال تا زمان تنظیم این گزارش هیچ رسیدگی پزشکی خاصی نسبت به وضعیت وی صورت نگرفت و همینطور تاکنون نمایندگان دستگاههای قضایی، امنیتی یا اداره زندان واکنشی به اعتصاب غذا و وضعیت این زندانی نداشته اند.

این خبرگزاری روزگذشته روزشمار وضعیت جسمی اسماعیل عبدی (در ۵ روز اول اعتصاب و نیز ۴ روز اخیر) را به روایت بهدای زندان به شرح زیر منتشر کرده بود:

دهم اردیبهشت: فشار خون ۱۴ روی ۱۰، وزن ۹۳.۵ کیلوگرم
یازدهم اردیبهشت: فشارخون ۱۳.۵ روی ۱۰، وزن ۹۲ کیلوگرم
دوازدهم اردیبهشت: فشار خون ۱۳ روی ۹، وزن ۹۱ کیلوگرم
سیزدهم اردیبهشت: فشار خون ۱۲ روی ۸، وزن ۹۰ کیلوگرم
چهاردهم اردیبهشت: فشار ۱۱.۵ روی ۷.۵، وزن ۸۹.۵۵ کیلوگرم

هجدهم اردیبهشت ماه: فشار ۱۱ روی ۷، وزن ۸۷.۵ کیلوگرم
نوزدهم اردیبهشت: فشار ۱۱.۵ روی ۷.۵، وزن ۸۷ت کیلوگرم
بیستم اردیبهشت: فشار ۱۲ روی ۸، وزن ۸۶.۵ کیلوگرم
بیست و یکم اردیبهشت ماه: فشار ۱۱ روی ۷.۵، وزن ۸۶ کیلوگرم

لازم به ذکر است، پیش از این، وکیل این فعال صنفی معلمان، از مساعد نبودن وضعیت موکل خود خبر داد و گفت درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور ثبت شده‌ است.

حسین تاج در این رابطه گفته بود: “از روز دهم اردیبهشت، اسماعیل عبدی با خواسته لغو اتهامات امنیتی در پرونده و اعطای حق مرخصی، در اعتصاب غذاست و در ملاقاتی که با ایشان در زندان داشتم، متوجه شدم مقداری وزن کم کرده است”.

آقای عبدی مدتی قبل با نگارش نامه ای سرگشاده اعلام کرد در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه در ” صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح ”خروج روند پیگیری پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی” از تاریخ دهم اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

پس از آن، خانواده اسماعیل عبدی خواستار بررسی مجدد پرونده این فعال صنفی معلمان شدند. به گفته اعضای خانواده عبدی، در حال حاضر این فعال صنفی در شرایط مناسبی قرار ندارد و بهتر است که مسئولان قضایی در پرونده او که در مقام دبیرکل پیشین کانون صنفی معلمان به فعالیت در امور مربوط به حقوق صنفی معلمان و دانش‌آموزان مشغول بوده است، تجدید نظر کنند.

شایان ذکر است، اسماعیل عبدی بدنبال تایید حکم شش سال زندان در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید