خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آخرین وضعیت اسماعیل عبدی، معلم زندانی در نهمین روز از اعتصاب غذا

آخرین وضعیت اسماعیل عبدی، معلم زندانی در نهمین روز از اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی معلم زندانی و فعال صنفی معلمان در بند ۳۵۰ زندان اوین از روز دهم اردی‌بهشت ماه در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه در «صدور احکام امنیتی» برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح «خروج روند پیگیری پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی»، دست به اعتصاب غذا زده است. وی در حال حاضر با کاهش وزن و افت فشار خون مواجه است. روزشمار وضعیت جسمی وی را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اسماعیل عبدی معلم زندانی و فعال صنفی معلمان محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در نهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود با کاهش وزن بیش از ۴ کیلو و افت فشار خون روبروست.

بر اساس معاینات روزانه بهداری زندان اوین، جزییات ثبت شده فشار خون و وزن آقای عبدی در ۵ روز اول اعتصاب غذا به شرح زیر است؛

دهم اردی‌بهشت: فشار خون چهارده روی ده، وزن ۹۳/۵ کیلو
یازدهم اردی‌بهشت: فشارخون سیزده‌ونیم روی ده، وزن ۹۲ کیلو
دوازدهم اردی‌بهشت: فشار خون سیزده روی نُه، وزن ۹۱ کیلو
سیزدهم اردی‌بهشت: فشار خون دوازده روی هشت، وزن ۹۰ کیلو
چهاردهم اردی‌بهشت: فشار یازده و نیم روی هفت و نیم، وزن ۸۹/۵ کیلو

لازم به ذکر است، در روزهای گذشته، وکیل این فعال صنفی معلمان، از مساعد نبودن وضعیت موکل خود خبر داد و گفت درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور ثبت شده‌ است.

حسین تاج گفته بود: “از روز دهم اردیبهشت، اسماعیل عبدی با خواسته لغو اتهامات امنیتی در پرونده و اعطای حق مرخصی، در اعتصاب غذاست و در ملاقاتی که با ایشان در زندان داشتم، متوجه شدم مقداری وزن کم کرده است”.

آقای عبدی مدتی قبل با نگارش نامه ای سرگشاده اعلام کرد در اعتراض به عدم استقلال قوه قضاییه در ” صدور احکام امنیتی” برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران و با درخواست صریح ”خروج روند پیگیری پرونده‌ خود از حالت امنیتی به عادی” از تاریخ دهم اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

پس از آن، خانواده اسماعیل عبدی خواستار بررسی مجدد پرونده این فعال صنفی معلمان شدند. به گفته اعضای خانواده عبدی، در حال حاضر این فعال صنفی در شرایط مناسبی قرار ندارد و بهتر است که مسئولان قضایی در پرونده او که در مقام دبیرکل پیشین کانون صنفی معلمان به فعالیت در امور مربوط به حقوق صنفی معلمان و دانش‌آموزان مشغول بوده است، تجدید نظر کنند.

پیش‌تر، حسین تاج، وکیل این معلم زندانی گفته بود که به دلیل وجود منع قانونی و هم‌چنین مخالفت ضابطین قضایی با مرخصی نوروزی اسماعیل عبدی موافقت نشد. این وکیل دادگستری با بیان این‌که درخواست اعاده دادرسی برای این پرونده انجام خواهد شد، ابراز امیدواری کرد این فعال صنفی که تنها به جرم دفاع از حقوق معلمان و پیگیری مطالبات صنفی به زندان محکوم شده، تبرئه شود.

شایان ذکر است، اسماعیل عبدی بدنبال تایید حکم شش سال زندان در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید