خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال رضا سمیعی منفرد زندانی در اعتصاب غذا به بیمارستان

انتقال رضا سمیعی منفرد زندانی در اعتصاب غذا به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – رضا سمیعی منفرد، زندانی امنیتی بند هفت زندان اوین، طی نامه‌ای به رئیس اجرای احکام زندان اوین، ضمن شرح مشکلات جسمی خود تاکید کرده است در گزارش بهداری این زندان، مشکلات پزشکی اصلی ناشی از اعتصاب غذای وی «مغفول» مانده. این زندانی در روز جاری به دلیل وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا سمیعی منفرد، بازرس ویژه سابق بانک مرکزی به اتهام ارتباط با دول متخاصم بازداشت و به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

نزدیکان آقای سمیعی منفرد می‌گویند او به دلیل افشای فساد ۳ هزار میلیاردی بازداشت و محکوم شده است، هرانا مستقلا نمی تواند این موضوع را رد یا تأیید کند.

این زندانی به دلیل ابتلا به دیسک کمر نیازمند اقدامات درمانی است و با گذراندن بیش از یک سوم حبس، امکان برخورداری از آزادی مشروط را نیز دارد.

نامه رضا سمیعی منفرد به رئیس اجرای احکام زندان اوین

رضا سمیعی منفرد در روزهای اخیر طی نامه‌ای به رئیس اجرای احکام زندان اوین، ضمن شرح مشکلات جسمی خود تاکید کرده است در گزارش بهداری این زندان، مشکلات پزشکی اصلی ناشی از اعتصاب غذای وی «مغفول» مانده.

سمیعی منفرد از تاریخ ۱۵ اسفندماه ۹۵ با نگارش نامه‌ای در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زد.

یک منبع نزدیک به خانواده سمیعی در گفتگویی با گزارشگر هرانا در مورد وضعیت این زندانی توضیح داد: “وضعیت سلامت ایشان خیلی نامساعد است. دچار افت شدید فشار شده، فشارش زیر ۹ است و چندین بار هم از تزریق سرم خودداری کرده، دچار بی حسی ناحیه تحتانی شده و با واکری که به او داده اند راه می‌رود. اعتصاب غذا باعث تشدید بیماری‌های قبلی او شده و امروز به بیمارستان منتقل شده است.

در این چهار سال حتی یک روز هم به او مرخصی ندادند و بسیاری از نامه های شکایت او و لایحه هایی که برای دادگاه و دیوان عالی کشور نوشته بوده را از بین برده اند.”

رضا سمیعی منفرد خرداد ۱۳۹۲ بازداشت شد و پس از گذراندن چهار ماه در سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین به بند ۳۵۰ و سپس به سالن ۱۲ بند هفت زندان اوین منتقل شد.

آقای سمیعی در دادگاه بدوی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب توسط قاضی صلواتی به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد، اما این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی زرگر به ۵ سال تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید