خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ساعت ۲۰:۱۸:۲۸

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  یکسال حبس برای عیسی سحرخیز؛ اعتراض کمیته دفاع از روزنامه نگاران

یکسال حبس برای عیسی سحرخیز؛ اعتراض کمیته دفاع از روزنامه نگاران

خبرگزاری هرانا ـ عیسی سحرخیز، روزنامه نگار سرشناس ایرانی یک روز پس از آزادی از زندان به حکم دادگاه کارکنان دولت به اتهام توهین به “محمود احمدی نژاد” رئیس جمهور سابق و “آملی لاریجانی”، رئیس قوه قضاییه به یکسال حبس محکوم شد. همزمان کمیته دفاع از روزنامه نگاران با صدور بیانیه ای به این محکومیت واکنش نشان داده و خواستار لغو فوری آن شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، عیسی سحرخیز که روز پنجم اردیبهشت ۹۶ به دنبال اتمام محکومیتش، از زندان آزاده شده، در پرونده دیگری از سوی دادگاه کارکنان دولت به یک سال حبس محکوم شده است.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع عیسی سحرخیز با اعلام این خبر به خبرگزاری تسنیم گفت که موکلش در شعبه ۱۰۵۸۸ دادگاه کارکنان دولت به اتهام توهین به رئیس جمهور سابق و رئیس قوه‌قضائیه به یک سال حبس محکوم شده است.

این وکیل دادگستری افزود: “به حکم صادره اعتراض کردیم و هم اکنون در دست رسیدگی دادگاه تجدیدنظر استان تهران قرار دارد”.

علیزاده طباطبایی گفت که موکلش در پرونده دیگری به اتهام نشراکاذیب ۲۰ اردیبهشت در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت محاکمه می‌شود.

گفتنی است که پیشتر شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت این پرونده را از مصادیق جرم سیاسی دانسته و آن را به دادگاه کیفری استان برای رسیدگی ارجاع کرده بود اما دادگاه کیفری استان، پرونده را از مصادیق جرم سیاسی ندانست. در نهایت موضوع برای حل اختلاف در دادگاه تجدیدنظر استان بررسی شد و دادگاه تجدیدنظر، پرونده را از مصادیق جرم سیاسی ندانست.

همزمان با اعلام این محکومیت، کمیته حمایت از روزنامه نگاران که مقر آن در نیویورک است با صدور بیانیه ای نسبت به آن واکنش نشان داد.

این کمیته خواهان لغو فوری این حکم و دیگر پرونده‌های این روزنامه‌نگار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید