خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵, 20th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ساعت ۲۰:۰۵:۱۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  زخمی شدن یک محیط‌بان در استان چهارمحال و بختیاری

زخمی شدن یک محیط‌بان در استان چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت که محیط‌بان منطقه حفاظت شده شیدا با شلیک مستقیم فشنگ شکاری از ناحیه پای چپ زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، شهرام احمدی اظهار کرد: “علیمردان طادی، محیط بان منطقه حفاظت شیدا در حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی به دو متخلف شکار غیر مجاز برخورد می‌کند. یکی از متخلفان به محض مشاهده محیط‌بان اقدام به فرار کرده و دیگری با محیط‌بان درگیر شده و درحین درگیری، پس از شلیک فشنگ شکاری به پای چپ نامبرده، از محل متواری می‌شود”.

احمدی ادامه داد: “متخلفان مذکور در حین فرار سلاح‌های غیر مجاز خود که شامل دو قبضه اسلحه شکاری تک لول غیرمجاز بوده را رها کردند و این سلاح‌ها در حال حاضر ضبط شده است”.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: “حال عمومی این محیط‌بان رضایت‌بخش است و هم اکنون در بیمارستان مرکز استان تحت درمان قرار گرفته است”.

 وی با بیان اینکه همه اقدامات برای دستگیری شکارچیان متخلف به کار گرفته شده است، گفت: “نهادهای مربوطه و حفاظت محیط زیست تا رسیدن به نتیجه نهایی این پرونده را دنبال می‌کنند”.

منطقه شیدا یکی از مناطق آزاد با پتانسیل‌‎های طبیعی و وجود حیات وحش خصوصاً کل و بز و قوچ و میش است که به همین دلیل به عنوان شکار ممنوع اعلام و پس از یک دوره تقریبا ده ساله از سال ۱۳۸۶ به عنوان منطقه حفاظت شده در لیست مناطق چهارگانه کشور ثبت شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید