خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شناسایی بیش از ۱۵ هزار بی‌سواد در چهارمحال و بختیاری

شناسایی بیش از ۱۵ هزار بی‌سواد در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری هرانا ـ معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت که ۱۵ هزار و ۲۴۳ نفر بی‌سواد در سطح استان شناسایی شده است که ۵۵۵۶ نفر از آن‌ها در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و ۶۰ درصد آن‌ها معادل ۳۳۰۰ نفر از شهرستان لردگان هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مرتضی ارشادی در نشست شورای آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: “در سال جاری ۶۷۰۰ نفر بی‌سواد مطلق تحت پوشش آموزش‌های سوادآموزی قرار گرفته‌اند”.

با اشاره به تعیین بن‌های ده میلیون ریالی برای سوادآموزان روستایی توسط وزارت آموزش و پرورش، افزود: “۴۵۷۸ بن برای بی‌سوادان ۱۰ تا ۴۹ ساله مناطق روستایی جذب شده است”.

در ادامه این نشست مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، گفت: “حدود سه میلیارد دلار برای توسعه و تجهیز مدارس از محل صندوق توسعه ارزی در بودجه سال ۹۶ دیده شده و بخشش مالیاتی به میزان کمک خیرین مدرسه‌ساز در لایحه برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است”.

بهروز امیدی با بیان اینکه برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز برای هر استان هر ۵ سال یک بار امکان‌پذیر است، تصریح کرد: “جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان در سطح ملی در جزیره قشم به دلیل جذابیت این مکان برای خیرین در اسفند ماه برگزار خواهد شد”.

وی با اشاره به نامگذاری ۲۴ تا ۳۰ دی به عنوان هفته شورای آموزش و پرورش، افزود: در این هفته سه شورای برتر آموزش و پرورش در استان تجلیل خواهند شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید