خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ساعت ۱۸:۳۴:۰۰

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  تفهیم اتهام و آزادی به قید وثیقه سروش فرهادیان روزنامه نگار

تفهیم اتهام و آزادی به قید وثیقه سروش فرهادیان روزنامه نگار

خبرگزاری هرانا ـ سروش فرهادیان، روزنامه نگار، روز گذشته با دو اتهام جدید «توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» در دادگاه تفهیم اتهام و با صدور و تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صالح نیکبخت وکیل سروش فرهادیان با اعلام این خبر گفت: “هفته گذشته موکل من آقای سروش فرهادیان به پلیس دعوت و در آنجا بازجویی مقدماتی انجام شد”.

صالح نیکبخت افزود: “به پرونده آقای فرهادیان روز گذشته در یکی از شعبات دادیاری دادگاه رسانه رسیدگی و اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به موکلم تفهیم شد”.

این وکیل دادگستری افزود: “سروش فرهادیان اتهام‌ها را نپذیرفت و دادگاه برای ایشان قرار ۵۰۰ میلیون ریال تعیین کرد که با تامین قرار او موقتا آزاد شده است”.

نیکبخت افزود: “در حالی بازهم اتهام تبلیغ علیه نظام علیه آقای فرهادیان مطرح شده است که برای ایشان ازابتدای امسال پرونده ای با همین اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، نشر اکاذیب و توهین به شورای نگهبان تشکیل شد که بازپرس در نهایت اتهام تبلیغ علیه نظام را به دادگاه انقلاب ارسال کرد. دادگاه انقلاب نیز آقای فرهایان را به دلیل تبلیغ علیه نظام از طریق  “انتقاد از حصر “و” وقایع سال ۸۸ ” به ۷ ماه زندان محکوم کرد. پس از آن لایحه ای از طرف من و آقای سعید میرمحمدی دیگر وکیل آقای فرهادیان تسلیم دادگاه تجدید نظر شد و در نهایت این حکم به جزای نقدی تبدیل شد”.

او افزود: “همین دو ماه پیش این حکم قطعی شده است و بازگشایی یک پرونده جدید با همین عنوان اتهامی بلافاصله پس از قطعی شدن حکم پرونده قبلی قابل تامل است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید