خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ساعت ۱۷:۴۶:۱۴

    خانه  > سایر گروهها  >  دستور ویژه دادستان برای ساماندهی گورخواب‌های شهریار

دستور ویژه دادستان برای ساماندهی گورخواب‌های شهریار

خبرگزاری هرانا ـ دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار دستور ویژه‌ای صادر کرد. پیشتر در گزارشی به گورستانی در نصیرآباد باغستان پرداخته شده بود که هر شب ۵٠ زن، مرد و کودک در گور می‌خوابند؛ در هر گور یک تا چهار نفر زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، روح الله حسین زاده از صدور دستور ویژه دادستان برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه در شهریار خبر داد و گفت: “به کلانتری، بهزیستی  و شهرداری در رابطه با جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب های این گورستان دستورداده شد”.

پیشتر در گزارشی به گورستانی در نصیرآباد باغستان در حومه شهریار پرداخته شده بود که هر شب ۵٠ زن، مرد و کودک در گور می‌خوابند؛ در هر گور یک تا چهار نفر زندگی می کنند.

در این گزارش آمده بود، یک ماهی می‌شود که سرما کارتن‌خواب‌ها را راهی کرده تا اطراف و درون گورستان بزرگ نصیرآباد باغستان در حومه شهریار ساکن شوند. عده‌ای درون گورستان و در قبرهای از پیش آماده شده و چندین خانواده در اطراف گورستان، در منطقه بلوک‌زنی و زیر کانال در چادر زندگی می‌کنند. در درون گورستان، ٣٠٠ گور از پیش آماده وجود دارد که ۵٠‌ کارتن‌خواب دست کم ٢٠ گور را اشغال کرده‌اند. در هر گور یک نفر و گاهی هم سه تا چهار نفر زندگی می‌کنند.

این گورها عموما برای خواب مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند و در طول روز و زمانی که افراد برای تهیه پول مواد و غذا ضایعات جمع می‌کنند یا گدایی می‌کنند، خالی هستند؛ اما باید حواسشان به گورشان باشد چرا که از طرف دیگر کارتن‌خواب‌ها مورد سرقت قرار می‌گیرند. به پتوهای پاره و لباس‌های کهنه هم رحم نمی‌کنند.

هیزم‌های سوخته، ظرف‌های یک بار مصرف غذا، پلاستیک و تکه پارچه‌های موجود در بعضی از گورهایی که الان سقف ندارند، نشان‌ می‌دهد که قبلا مورد استفاده یک گروه دیگر بوده است.

گورهای از پیش آماده شده در سمت چپ گورستان، روبه‌روی قبرهایی که در آن تدفین انجام شده و با فاصله کمی از مسیر رفت‌و‌آمد مردم قرار دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید