خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بیش از دوماه تداوم قطع آب گرم در زندان مرکزی ارومیه

بیش از دوماه تداوم قطع آب گرم در زندان مرکزی ارومیه

خبرگزاری هرانا – از بیش از دوماه پیش، آب گرم در کلیه بندهای زندان مرکزی ارومیه قطع است و هم‌چنان زندانیان با «گرم کردن آب در قابلمه» به حمام می‌روند. پیگیری مکرر زندانیان تاکنون نتیجه ای در بر نداشته و آخرین پاسخ مسئولان، نبود بودجه برای «تعویض دیگ آبجوش موتورخانه» زندان بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از اوایل ماه آبان، آب گرم در کلیه بندهای زندان مرکزی ارومیه قطع است و زندانیان با «گرم کردن آب در قابلمه» به حمام می‌روند.

این خبرگزاری پیش از این گزارش کرده بود، با اعتراض مکرر زندانیان در زندان مرکزی ارومیه، مسئولان مربوطه قول پیگیری دادند اما تاکنون هیچ نتیجه ای حاصل نشده است. به طوری‌که این زندانیان از طریق تماس تلفنی با اداره بازرسی کل زندان‌ها نیز تماس گرفته و اعتراض خود را منتقل کرده‌ بودند.

یک منبع نزدیک به خانواده زندانیان این زندان با تاکید بر اینکه این مشکل همچنان ادامه دارد، به گزارشگر هرانا گفت: ” آخرین پاسخ مسئولان، نبود بودجه برای «تعویض دیگ آبجوش موتورخانه» زندان بوده است.”

این منبع مطلع ادامه داد: “مسئولین زندان گفته اند دیگ آبجوش جوابگوی ۵۰۰ نفر آمار زندانیان نیست.”

شایان ذکر است سرمای شدید و فقدان آب گرم جهت شستشو و حمام، باعث گسترش بیماری‌های عفونی و رنج زندانیان در این زندان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید