خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  کاهش حکم داراب رشیدی به ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری

کاهش حکم داراب رشیدی به ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – محکومیت داراب رشیدی زندانی سیاسی زندان ارومیه، با تسلیم به رأی به ٧ سال و شش ماه حبس کاهش پیدا کرد. وی در تاریخ ۱ مردادماه توسط دادگاه انقلاب ارومیه به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، حکم صادره علیه داراب رشیدی، زندانی سیاسی زندان ارومیه، با تسلیم به رأی به ٧ سال و شش ماه حبس کاهش پیدا کرد.

“داراب (دارا) رشیدی” پیشتر در تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۹ از بابت اتهامات عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.

جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروند روز ۲۱ تیر در شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی “نجف‌زاده” برگزار شد.

داراب رشیدی، اهل شهرستان سردشت در تاریخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای اطلاعات سپاه در مهاباد بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شد.

این متهم سیاسی روز دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ پس از ۵۰ روز از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان ارومیه منتقل شد.

داراب رشیدی، فرزند مصطفی، حدودا ۴۸ ساله و اهل شهرستان سردشت است. او که زندانی سیاسی سابق محسوب می‌شود از سال ۸۰ تا ۸۷ به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق همکاری با یکی از گروههای مخالف نظام به مدت ۷ سال در زندان‌های نقده و ارومیه تحمل حبس کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید