خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  فواد رضازاده زندانی اعتصابی، در حالت اغما به بیمارستان اعزام شد

فواد رضازاده زندانی اعتصابی، در حالت اغما به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – فواد رضا زاده زندانی سنی مذهب در زندان رجایی شهر کرج ساعت شش صبح امروز پس از به اغما رفتن بصورت اورژانسی به مرکز درمانی خارج از زندان اعزام شد. از سرنوشت او پس اعزام خبری در دست نیست. آقای رضازاده بیست و یکمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذارد. او به محرومیت زندانیان سنی مذهب از حقوق اولیه معترض است و میخواهد به دلیل فوت پدر پس از تحمل حدود ۴ سال حبس چند روز مرخصی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فواد رضازاده زندانی سنی‌مذهب در سالن ۲۱ بند ۷ زندان رجایی‌شهر کرج از روز سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه در اعتراض به عدم اعطای مرخصی علی‌رغم فوت پدرش، در بیست و یکمین روز اعتصاب غذا به‌سر می‌برد.

یک منبع نزدیک به این زندانی در مورد آخرین وضعیت جسمانی وی به گزارشگر هرانا گفت: “شب گذشته فشار خون فواد ۸ روی ۴ ثبت شد و مرتبا خون استفراغ می کرد. ساعت شش صبح امروز همبندیان او متوجه شدن این زندانی به اغما رفته است و وضعیتی بحرانی دارد. مسئولین زندان او را با توجه به وخامت حال به مرکز درمانی خارج از زندان اعزام کردند، پس از آن از سرنوشت او خبری نشد.”

پیش تر یک منبع نزدیک به خانواده رضازاده در مورد دلیل اعتصاب به هرانا گفته بود: “پدر آقای رضا زاده حدود یکماه پیش دچار سکته قلبی شد. دکترها گفته بودند که نمی‌شود برایش کاری انجام داد و فوت خواهد کرد. آقای رضا زاده با توجه به وخامت حال پدرش نزد مدیریت زندان رفته و تقاضای مرخصی کرده بود که ترتیب اثری داده نشد. بعد از دو روز پدر آقای فواد رضا زاده فوت کرد و دوباره بر خواسته اش مبنی بر اعزام به مرخصی اصرار کرد و گفت باید در این مصیبت پیش خانواده ام باشم.”

این منبع مطلع در ادامه تاکید کرده بود: “با وعده‌ و وعید به خواسته اش هیچ‌گونه اعتنایی نشد بنابراین این زندانی از روز سه شنبه مورخ ۲ آذرماه ر در اعتراض به این موضوع و با خواست اعزام به مرخصی در اعتصاب غذا بسر می‌برد.”

همچنین هرانا گزارش داده بود، هفدهم آذرماه گزارش شده بود، مسئولین قضایی در دیدار با فواد رضازاده، ضمن درخواست پایان دادن به اعتصابش، به وی وعده داده بودند درصورت پایان دادن به اعتصاب درخواست مرخصی او را بررسی خواهند کرد. اما این زندانی بر تداوم اعتصابش تا زمان تحقق خواسته اش تاکید کرد.

آقای رضازاده بیش از هر چیز به محرومیت نظام مند زندانیان سنی مذهب از مرخصی و سایر امتیازات مشابه با زندانیان دیگر معترض است، هرانا پیش تر گزارش داده بود قاضی ناظر بر زندان بصورت صریح از تصمیم دستگاه امنیتی بر محروم نگه داشتن زندانیان سنی مذهب از امتیازات و بعضی از حقوق سخن گفته بود.

لازم به یادآوری است فواد رضازاده زندانی سنی‌مذهب که محکوم به ۵ سال حبس بوده، از ۳ سال و ۵ ماه پیش در زندان به سر می برد.

این زندانی پیش از این نیز در سال ۹۰ بازداشت و متحمل یک‌سال و شش‌ماه حبس شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید