خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب جمال قادری و تداوم اعتصاب فواد رضازاده

پایان اعتصاب جمال قادری و تداوم اعتصاب فواد رضازاده

خبرگزاری هرانا – روز گذشته جمال قادری، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج در پنجمین روز از اعتصاب غذای خود، با وعده مساعد مسئولین به این اعتراض پایان داد. این زندانی با توجه به مشکلات فراوان که برای خود و خانواده اش در طول ۷ سال حبس بوجود آمده برای رسیدن به حقوق قانونی خود از جمله مرخصی و آزادی مشروط دست به اعتصاب غذا زده بود. از سوی دیگر در همین بند، فواد رضا زاده در هجدهمین روز اعتصاب غذا به سر می برد. روز گذشته گفتگوهای مابین وی و مسئولان قضایی در خصوص مطالبات او به نتیجه ای منتهی نشد، در نهایت این زندانی بر تداوم اعتراضش تا زمان خروج از زندان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته شانزدهم آذرماه، مسئولین قضایی در دیدار با فواد رضازاده، ضمن درخواست پایان دادن به اعتصابش، به وی وعده داده بودند درصورت پایان دادن به اعتصاب درخواست مرخصی او را بررسی خواهند کردد. اما این زندانی بر تداوم اعتصابش تا زمان تحقق خواسته اش تاکید کرد.

یک منبع نزدیک به این زندانی در این باره به گزارشگر هرانا گفت: “فواد به مقام ملاقات کننده که اصرار کرده بود اعتصاب غذایت را بشکن، گفته بود کمترین چیزی که از شما میخواهم، ۵ روز مرخصی است و نه بیشتر. هر وقت مرخصی دادید و از این در رفتم بیرون اعتصابم را میشکنم.”

درحالی که فشار خون این زندانی ۱۰ روی ۵ است، وضعیت جسمانی آقای رضازاده نامناسب گزارش می‌شود.

فواد رضازاده از روز سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه در اعتراض به عدم اعطای مرخصی علی‌رغم فوت پدرش، در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد.

هم‌چنین روز گذشته جمال قادری دیگر زندانی در اعتصاب غذا که همراه با آقای رضازاده در سالن ۲۱ بند ۷ زندان رجایی شهر تحمل حبس می کند، در پنجمین روز از اعتصاب غذای خود، با وعده مساعد مسئولین به این اعتراض پایان داد.

این زندانی با توجه به مشکلات فراوان که برای خود و خانواده اش در طول ۷ سال حبس بوجود آمده برای رسیدن به حقوق قانونی خود از جمله مرخصی و آزادی مشروط دست به اعتصاب غذا زده بود.

آقای قادری به تحمل ۸ سال حبس محکوم شده است که در حال حاضر ۷ سال آن را در شرایط سختی سپری کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید