خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور دو حکم اعدام، شلاق و حبس در دو پرونده قتل

صدور دو حکم اعدام، شلاق و حبس در دو پرونده قتل

خبرزاری هرانا ـ در یک پرونده قتل در سیاهکل، یک مرد متهم به قتل به قصاص و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد و همسر مقتول نیز حکم ۱۵ سال حبس و ۱۰۰ ضربه شلاق دریافت کرد. در پرونده قتل دیگیری در تهران، یک جوان ۳۰ ساله به اتهام قتل همسرش به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مردی که برای تداوم ارتباط با زن شوهردار، شوهرش را به قتل رسانده بود به قصاص محکوم شد.

۲۳ اسفند سال ۹۱ این جنایت به پلیس و بازپرس جنایی شهرستان سیاهکل اعلام شد. بررسی‌ها نشان داد، مقتول مرد ۳۰ ساله و نگهبان گل‌فروشی بوده که بعد از خروج از خانه به قتل رسیده بود.

همسر این مرد پس از اطلاع از قتل گفت: “شوهرم برای رفتن به محل کارش از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. نمی‌دانم چه کسی او را کشته است”.

ماموران به همسر مقتول مشکوک شده و با بررسی ارتباطات او متوجه شدند زن جوان با مردی متاهل ارتباط پنهانی دارد.

این مرد دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف و اظهار کرد: “مدتی قبل با زن جوان آشنا شده و ارتباط پنهانی ما شکل گرفت. برای این که بتوانم با زن جوان ازدواج کنم باید شوهر او را از سر راه برمی‌داشتم. روز جنایت زن مقتول با من تماس گرفت و خروج همسرش را از خانه اطلاع داد. من هم در مسیر مرد جوان قرار گرفته و از او خواستم همسرش را طلاق دهد تا من با او ازدواج کنم. او قبول نکرد، به‌همین خاطر مجبور به قتلش شدم. از کار خود پشیمانم. من با این ارتباط زندگی خودم را خراب کرده و مردی را کشتم”.

همسر مقتول هم گفت: “شوهرم به من توجهی نمی کرد و به نیازهایم نیز توجهی نداشت و فقط به کار خود اهمیت می داد به همین خاطر با قاتل دوست شدم. قرار بود بعد از قتل شوهرم من به عنوان همسر دوم با این مرد ازدواج کنم. فکر نمی‌کردم راز این جنایت فاش شود و دستگیر شوم”.

پس از محاکمه متهمان در دادگاه کیفری استان گیلان قاتل به قصاص و صد ضربه شلاق و همسر مقتول هم به ۱۵ سال زندان و تحمل صد ضربه شلاق محکوم شدند که حکم در دیوان عالی کشور تائید شد.

قاتل سمیرا نوعروس پاکدامن اعدام می شود

به گزارش رکنا، مرد جوانی که در جنایتی هولناک همسر عقد کرده‌اش را به‌خاطر سوءظن کشته بود صبح دیروز با رأی قضات شعبه دهم دادگاه کیفری تهران به قصاص محکوم شد.

در این جنایت‌که ششم فروردین امسال در یکی از خانه‌های خیابان پیروزی رخ داد، جوان ۳۰ ساله به‌نام فرهاد همسر عقدی‌اش را در جریان درگیری با ۱۷ ضربه چاقو کشت.

وی در همان نخستین مراحل بازجویی به جرم خود اعتراف کرد تا اینکه در شعبه دهم دادگاه کیفری با رأی قضات- ملکی و غفاری- به قصاص محکوم شد.

این جوان در دادگاه گفت: “من همسرم را دوست داشتم. تازه یک سال بود که عقد کرده و قرار بود پس‌از جشن عروسی سر خانه و زندگیمان برویم ولی نمی‌دانم چرا به او شک‌داشتم. هر بار هم که برای شک‌ها‌یم خواستم مدرکی پیدا کنم چیزی به دست نیاوردم. من ناخواسته سمیرا را کشتم و با این اقدام زندگی‌ام را تباه کردم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید