خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش و رهایی از اعدام یک زندانی

بخشش و رهایی از اعدام یک زندانی

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی متهم به قتل برادرش از طریق آتش زدن منزل قدیمی در تهران، از سوی والدینش که اولیای دم نیز بودند، بخشیده شد و از چوبه دار رهایی یافت. متهم جوان اتهام قتل را در دادگاه نپذیرفته و گفته بود این اقدام غیر عمدی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، ساعت ۶ عصر ۱۹ مرداد امسال ماموران کلانتری تهرانسر در جریان حادثه آتش‌سوزی در خانه قدیمی در شهرک آزادی قرار گرفته و همراه آتش‌نشانان در آنجا حاضر شدند.

آتش‌نشانان پس از خاموش کردن آتش، دو مرد را که در میان شعله‌ها گرفتار شده بودند، نجات دادند. دو جوان که دچار سوختگی شده بودند، به بیمارستان منتقل شدند که در آنجا یکی از آنها ادعا کرد برادر دیگرش خانه را آتش زده است. چند روز بعد یکی از مصدومان بهبود یافت و مرخص شد اما ۱۵ روز بعد برادر دیگر به‌دلیل شدت سوختگی تسلیم مرگ شد.

به دستور قاضی ایلخانی، بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران، تحقیقات پلیس جنایی برای رازگشایی از این جنایت آغاز شد. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد خانه قدیمی محل انبار دارو بوده که چند برادر در آنجا مشغول کار بودند. روز حادثه یکی از برادران با مقتول درگیر شده و آنجا را به آتش کشیده بود.

در ادامه تحقیقات پسر جوان بازداشت شد و به افسر تحقیق گفت: روز حادثه تعدادی پوکه ژلاتینی نارنجی رنگ در انبار مانده بود که داروهای تلخ مزه را داخل آنها می‌گذاشتیم که مزه بهتری پیدا کنند اما چون تاریخ مصرفشان گذشته بود، می‌خواستم آنها را امحا کنم.

با مخالفت‌هایی که برادرم داشت، تصمیم به این کار گرفتم و داخل اتاق سه متری که این پوکه‌ها آنجا بود، با دو برادر و یکی از کارگرها جمع شدیم و بنزین را روی پوکه‌ها ریختم و با فندک آنها را آتش زدم.

وی ادامه داد: “دیدم آتش پوکه‌ها در حال خاموش شدن است و با اطمینان از این موضوع، به خانه رفتم که پس از چند ساعت متوجه آتش‌سوزی کارگاه شدم. آتش‌سوزی ناخواسته منجر به مرگ برادرم شد. باورم نمی‌شد بر اثر این حادثه او را از دست بدهیم”.

او با قرار قانونی روانه زندان شد. این در حالی است که والدین مقتول چند روز پیش با حضور در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، پسرشان را بخشیدند. پرونده متهم بعد از آخرین دفاع وی، بزودی برای محاکمه از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان تهران ارسال خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید