خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آمار یازده میلیونی از شهروندان بی‌سواد و کم سواد در کشور

آمار یازده میلیونی از شهروندان بی‌سواد و کم سواد در کشور

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران بااشاره به وجود ۱۱ میلیون نفر بی‌سواد و کم سواد در کشور و هم‌چنین ۱۵ میلیون پرونده قضایی، آمار بالای طلاق، خشونت و پرخاشگری، گفت که سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند ورود پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سیاوش شهریور در دهمین همایش تشکل‌های غیردولتی در بروجرد، اظهار کرد: “هر ساله بخشی از جامعه از قافله دانش کنار می‌روند که هم اکنون ۱۱ میلیون نفر بی‌سواد و کم سواد در کشور وجود دارد و این سازمان‌ها می‌توانند برای رفع این مشکل اقدام کنند”.

وی افزود: “سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با آموزش‌هایی در حوزه‌های سوادآموزی و آموزش اجتماعی تلاش کنند و این افراد را به عنوان شهروندان موثر یاری کنند”.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران تصریح کرد: “با توجه به وجود ۱۵ میلیون پرونده قضایی در کشور، آمار بالای طلاق، خشونت و پرخاشگری و همه آسیب‌هایی که در کشور وجود دارد، سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند ورود پیدا کنند”.

شهریور اضافه کرد: “تشکل‌های غیردولتی اجازه ندهند تهمت‌هایی که به دولتی‌ها زدند، به آنها هم زده شود و این تشکل‌ها باید هوشیار باشند و اقداماتی انجام دهند که بعدا طعنه شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید