خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  استان قم؛ ۳۳ هزار نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بی‌سوادند

استان قم؛ ۳۳ هزار نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بی‌سوادند

خبرگزاری هرانا – معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت که در استان ۳۳ هزار نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بی سواد هستند.

به گزارش خبرگزاری هراا به نقل از ایسنا، محمد رضا قاسمی نیا چهارشنبه در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم در تالار امام جواد استانداری قم عنوان کرد: “در حال حاضر نرخ باسوادی افراد بالای ۶ سال در قم با جمعیت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، ۹۱ درصد است که آمار خوبی را از نظر سواد آموزی نشان می دهد. در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با جمعیت ۳۱۲ هزار نفر این نرخ تنها ۵۰ درصد بود”.

قاسمی نیا خاطرنشان کرد: “با تشکیل شورای عالی پشتیبانی سواد آموزی کشور با معاونت رئیس جمهوری در چند سال گذشته و پیگیری های لازم تاکید شد تا پایان برنامه توسعه ششم با سوادی استان ها را به حد مطلوب برسانیم”.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: “در سال جاری ۳۸۰۰ نفر در برنامه های سواد آموزی در قم شرکت کردند. در این میان ۵۲۰ نفر را تبعه خارجی تشکیل می دهند. با توجه به حضور اتباع و وضعیت مهاجرت به قم، طرح با سوادی آنان یکی از برنامه های راهبردی در سطح استان است”.

قاسمی نیا یادآور شد: “یکی از طرح های در دست اجرا، با سواد شدن والدین دانش آموزان است که در این زمینه موفقیت های خوبی داشتیم. استفاده از ابزارهای تشویقی می تواند بسیاری از افراد را در طرح سواد آموزی سوق دهد. در این باره در گروه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال، ۱۵۰ نفر در دوره‌های مختلف سوادآموزی شرکت کرده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید