خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  برخورد و درگیری در تجمع هواداران محمدعلی طاهری در تهران/ ویدئو

برخورد و درگیری در تجمع هواداران محمدعلی طاهری در تهران/ ویدئو

خبرگزاری هرانا – عصر امروز یگان‌های ضد شورش پلیس امنیت تهران با حمله به دومین روز تجمع مسالمت‌آمیز هواداران محمد علی طاهری در مقابل بیمارستان بقیه الله تهران، با ضرب‌وشتم، پرتاب گاز اشک‌آور و احتمالا بازداشت تعدادی از حاضرین، اقدام به پراکنده کردن تجمع کنندگان نمودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانواده، شاگردان و هواداران محمدعلی طاهری از روز گذشته درپی انتشار اخبار تایید نشده‌ای از «به کما رفتن آقای طاهری به دلیل اعتصاب غذا و نگهداری وی در بیمارستان بقیه الله ونک» در مقابل این بیمارستان با خواست ملاقات با وی دست به تجمع اعتراضی مسالمت‌آمیز زدند.

این تجمع که روز جاری نیز ادامه داشت، با یورش یگان‌های ضدشورش پلیس امنیت تهران و هم‌چنین حضور ماموران لباس شخصی، با گاز اشک‌آور و ضرب‌وشتم توسط باتوم، سرکوب شد.

در اثر استنشاق گاز فلفل تعدادی از زنان و کودکان حاضر در این تجمع دچار مسمومیت و حالت تهوع شدند.

شایان ذکر است، سازمان عفو بین الملل روز گذشته با انتشار بیانیه ای با اعلام بی خبری از سرنوشت و محل نگهداری محمدعلی طاهری، بنیانگذار گروه عرفان حلقه، که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، از حکومت ایران خواست ضمن اطلاع رسانی در مورد وضعیت و محل نگهداری وی، فورا و بدون قید و شرط این زندانی عقیدتی را آزاد کنند.

محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام “توهین به مقدسات”، “مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران”، “ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع”، “استفاده غیرمجاز از عناوین علمی دکتر و مهندس”، “ضالّه بودن کتب و آثار”، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود.

محکومیت آقای طاهری از بابت پرونده اول به پایان رسیده با این‌حال با ایجاد پرونده ای جدید و تمدید قرار بازداشت از آزادی او تاکنون جلوگیری شده است.

لینک به ویدیو در یوتوب: https://youtu.be/8Y4Tr0kFR1M

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید