خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در تصادفات سال گذشته

مرگ ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در تصادفات سال گذشته

خبرگزاری هرانا ـ جانشین پلیس راهور با اشاره به کاهش آمار سوانح رانندگی در ۱۰ سال گذشته اظهار کرد که سال گذشته ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر را در تصادفات رانندگی از دست دادیم و ۳۱۳ هزار نفر مصدوم، مجروح و معلول و از کار افتاده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سردار موسی امیری در جشن بهار دانش و دانش‌آموزان همیار پلیس که صبح امروز در دبستان دخترانه غنچه‌های انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: “سالانه سرمایه‌های عظیم انسانی به خاطر سوانح رانندگی از بین می‌رود”.

وی از پیشگیری به عنوان بهترین راهکار برای کمتر شدن سوانح رانندگی نام برد و خاطرنشان کرد: “پیشگیری یعنی از همه ابزارها در جامعه کمک گرفت و استفاده کنیم تا سوانح رانندگی کمتر رخ دهد که اجرای قوانین ، آموزش و فرهنگ‌سازی در این باره نقش بسرایی دارد”.

به گفته امیری، استفاده از تلفن همراه ۴ برابر خطر سوانح را بیشتر می‌کند. همچنین پیامک دادن در حال رانندگی احتمال بروز سوانح را ۱۱ برابر بیشتر می‌کند این در حالیست که بستن کمربند ایمنی نیز می‌تواند تا ۵۰ درصد خطر مرگ را کاهش دهد.

جانشین پلیس راهور خطاب به دانش‌آموزان همیار پلیس گفت: “مهم‌ترین ماموریت شما این است که نگذارید بزرگترها از تلفن همراه استفاده کنند و با توصیه به بستن کمربند ایمنی و رعایت سرعت مجاز ، آمار سوانح رانندگی را در کشور کم کنیم”.

امیری در پایان اظهار کرد: “ما می‌توانیم به درستی این نسل را آموزش داده تا جامعه ما بهتر از دیروز پذیرای نظم و قانون برای زندگی آرام‌تر و بهتر باشد. دانش‌آموزان نیز با رعایت قوانین نظم‌بخشی در زندگی اجتماعی را فراخواهند گرفت”.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. در ایران جفتک میندازیم رانندگی نمیکنیم و بیشتریا از جفتک دیگری ایراد میگیرند

نظر بگذارید