خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  افزایش آمار در سال جاری؛ مرگ بیش از ۱۲ هزار نفر در حوادث رانندگی

افزایش آمار در سال جاری؛ مرگ بیش از ۱۲ هزار نفر در حوادث رانندگی

خبرگزاری هرانا – طبق اعلام پزشکی قانونی کشور ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر طی حوادث رانندگی ۸ ماه امسال جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۹ دهم درصد افزایش داشته است. بیشترین این حوادث به ترتیب در استان های فارس، تهران و اصفهان اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر طی حوادث رانندگی ۸ ماه امسال جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۹ دهم درصد درصد افزایش داشته است همچنین از کل آمار متوفیان ۹ هزار و ۵۸۷ نفر مرد و ۲ هزار و ۶۷۴ نفر زن بودند.

طی ۸ ماه امسال، در جاده های برون شهری ۷ هزار و ۸۳۸ نفر، راه های درون شهری ۲ هزار و ۹۳۲ نفر، جاده های روستایی ۸۳۸ نفر ، راه‌های اختصاصی ۱۵۲ نفر و در سایر راه‌ها با ۵۰۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

استان فارس با ۹۹۲، تهران با ۹۱۶ و اصفهان با ۸۴۸ نفر استان‌های دارای بیشترین تلفات و استان‌های ایلام با ۱۱۰، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۴۱ و اردبیل با ۱۶۱ نفر، دارای کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی در ۸ ماهه امسال هستند.

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی ۲۵۹ هزار و ۹۸۸ نفر به علت صدمات حوادث رانندگی طی ۸ ماه اخیر به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که ۱۸۵ هزار و ۸۷۴ نفر از مراجعات مصدومین حوادث رانندگی را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.

در آبان ماه امسال،  یک هزار و ۴۴۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد. از مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی آبان، یک هزار و ۱۴۳ نفر مرد و ۳۰۴ نفر زن بوده‌اند.

در آبان‌ماه، ۳۰ هزار و ۱۵۷ نفر به علت صدمات وارده ناشی از حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که این آمار نسبت به آبان ماه سال گذشته ۱۲.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید