خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  افزایش آمار در سال جاری؛ مرگ بیش از ۱۳ هزار نفر در حوادث رانندگی

افزایش آمار در سال جاری؛ مرگ بیش از ۱۳ هزار نفر در حوادث رانندگی

خبرگزاری هرانا – طبق اعلام پزشکی قانونی کشور ۱۳ هزار و ۵۲۹ نفر طی حوادث رانندگی ۹ ماه امسال جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۷ دهم درصد افزایش داشته است. بیشترین این حوادث به ترتیب در استان های فارس، اصفهان و تهران اتفاق افتاده است. بر اساس این گزارش در این ۹ ماه جمعاً ۲۸۸ هزار و ۸۲۲ مصدوم ناشی از حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور ارجاع شده اند که نزدیک به ۱۰ درصد نسبت به آمار مشابه سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، از جمع ۱۳ هزار و ۵۲۹ متوفی تصادفات رانندگی ۹ ماهه امسال، ۱۰ هزار و ۵۷۹ نفر مرد و ۲ هزار و ۹۵۰ نفر زن بوده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۸ هزار و ۶۸۵ کشته از تلفات حوادث رانندگی ۹ ماهه امسال در جاده‌های برون شهری، ۳ هزار و ۲۵۷ نفر در جاده‌های درون شهری، ۹۰۸ نفر در جاده‌های روستایی، ۱۵۸ نفر در جاده‌های اختصاصی و محل فوت ۵۲۱ نفر هم «سایر» گزارش شده است.

استان‌های فارس با یکهزار و ۹۰، تهران با یکهزار و یک و اصفهان با ۹۰۹ نفر، بیشترین و استان‌های ایلام با ۱۲۱، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۵۷ و اردبیل با ۱۷۱ فوتی، استان‌های دارای کمترین تعداد تلفات حوادث رانندگی در ۹ ماهه امسال بودند.

در ۹ ماهه امسال، جمعاً ۲۸۸ هزار و ۸۲۲ مصدوم ناشی از حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور ارجاع شدند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته (۲۶۳ هزار و ۲۹۴)، ۹ و ۷ دهم درصد رشد را نشان می‌دهد.

۲۰۶ هزار و ۳۵۸ نفر از این آمار را مردان و ۸۲ هزار و ۴۶۴ نفر از آمار مصدومان حوادث رانندگی ۹ ماه اخیر را زنان تشکیل می‌دهند.

در آذر ماه امسال، جمعاً یکهزار و ۲۶۹ نفر در حوادث رانندگی جان باختند. این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، سه دهم درصد کاهش را نشان می‌دهد. از مجموع یکهزار و ۲۶۹ فوتی ناشی از تصادف آذرماه، ۹۹۳ مرد و ۲۷۶ زن بوده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید