خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  خودکشی در زندان قزلحصار کرج؛ وضعیت بحرانی یک زندانی

خودکشی در زندان قزلحصار کرج؛ وضعیت بحرانی یک زندانی

خبرگزاری هرانا – مجید کشوری زندانی با بیماری روحی در زندان قزلحصار که دو هفته پیش دست به خودکشی زده بود، به دلیل بغرنج بودن وضعیتش در آستانه خودکشی مجدد قرار دارد. روان‌شناس زندان هفته گذشته به دلیل افسردگی شدید برای آقای کشوری نسخه دارویی و قرص نوشته است، اما مسئولان زندان از تحویل دارو به وی خودداری می‌کنند، از سوی دیگر از انتقال وی به سالن زندانیان تحت نظر پزشک نیز ممانعت بعمل می‌آید. در کامپیوتر زندان مورد خودکشی وی «مسمومیت غذایی» ثبت شده و شکایت‌ خانواده وی در اداره کل زندان‌ها راه به جایی نبرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید کشوری یکی از ۱۲ متهم «شورش» زندان قزلحصار کرج در سال ۸۹ است.

از دوازده زندانی محکوم به اعدام در شورش چهارشنبه سوری سال ۸۹ در زندان قزلحصار، حکم ۷ نفر اجرا شد و حکم ۵ نفر از آنان اصطلاحا شکست و به حبس تبدیل شد.

آقای کشوری به مدت حدودا دو سال در زندان رجایی‌شهر نگهداری و سپس در خردادماه سال ۹۲ مجددا به واحد یک زندان قزلحصار منتقل شد. از زمان انتقال دوباره به این زندان، وی همواره توسط مسئولین زندان مورد اذیت و آزار قرار گرفته است. به طوری‌که هرماه سالن وی را عوض می‌کنند.

دو هفته پیش این زندانی در اثر این فشارها اقدام به خودکشی کرده و با انتقال به «بیمارستان لقمان» نجات یافته است.

خانواده کشوری به اداره کل زندان‌ها برای شکایت مراجعه کرده‌اند اما مورد خودکشی وی «مسمومیت غذایی» ثبت شده و شکایت‌شان راه به جایی نبرده است.

روان‌شناس زندان هفته گذشته به دلیل افسردگی شدید برای آقای کشوری نسخه دارویی و قرص نوشته است، اما مسئولان زندان از تحویل دارو به وی خودداری می‌کنند، از سوی دیگر از انتقال وی به سالن زندانیان تحت نظر پزشک نیز ممانعت بعمل می‌آید. به او گفته‌اند مسئول این بند مخالف انتقال وی است.

این زندانی قبل از عید نوروز امسال به واحد ۲ مخصوص اعدامیان منتقل شد در صورتی که محکومیت وی حبس است. به وی گفته شده بود «قرار باز» دارد. بعد از پیگیری خانواده وی، بعد از ۲ ماه اعلام می‌شود اشتباه شده و به واحد ۱ بازگردانده می‌شود.

مجید کشوری یک مرتبه توسط نهاد اطلاعات زندان به مدت ۱۰ روز به سلول انفرادی منتقل شده و معده‌اش دچار خونریزی شد، اما در پرونده ثبت کردند علت، اعتصاب غذا بوده است.

به گفته یک منبع نزدیک به این زندانی، وی در حال حاضر در شرایط بسیار بحرانی و بغرنج قرار داشته و بیم آن می‌رود باردیگر دست به خودکشی بزند. مجید کشوری تهدید کرده است در اولین فرصت مجددا اقدام به خودکشی خواهد کرد چرا که تحمل این وضعیت را دیگر ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید