خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان رجایی شهر کرج؛ ضرب و شتم شدید زندانیان و تخریب اموال آن‌ها

زندان رجایی شهر کرج؛ ضرب و شتم شدید زندانیان و تخریب اموال آن‌ها

خبرگزاری هرانا – ظرف ۲۴ ساعته گذشته به دستور محمد مردانی رئیس زندان رجایی شهر کرج، گارد ضد شورش این زندان در بازرسی غیر معمول از بعضی از سالن‌های اندرزگاه ۴، اقدام به ضرب و شتم تعداد زیادی از زندانیان و تخریب اموال آن‌ها نمودند. در این بازرسی‌ها که گفته میشود به هدف متوقف کردن روند انتشار گزارشات حقوق بشری از زندان رجایی شهر صورت گرفته است تلویزیون و حتی دیوار بعضی از سلول‌ها نیز تخریب شدند. از سرنوشت زندانیانی که به شدت مضروب شده‌اند اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود ۱۰۰ تن از نیروهای گارد ضد شورش زندان رجایی شهر کرج به بهانه بازرسی اقدام به ضرب و شتم شدید زندانیان و تخریب اموال آنها نمودند.

این بازرسی‌ها ظرف ۲۴ ساعت گذشته و در چند مرحله به دستور محمد مردانی رئیس زندان رجایی شهر صورت گرفته است. به طوری که یکی از سالن‌ها در دو مرحله و حتی ساعت ۲ بامداد مورد تهاجم قرار گرفته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اموال زندانیان از جمله تلویزیون و دیوار برخی از سلول‌ها در این بازرسی‌ها تخریب شده است، علیرغم این اقدامات خشونت آمیز مورد غیرقانونی خاصی توسط ماموران کشف و ضبط نشده است.

این بازرسی که با ضرب و شتم بی مورد زندانیان و حتی بعضا افرادی که در خواب بودند همراه شده تعداد پرشماری زخمی و مجروح به جای گذاشته است، با این حال تا زمان تنظیم این گزارش از سرنوشت زندانیان مصدوم  اطلاعی حاصل نشده است.

گفته میشود این بازرسی های غیر متداول بنا بر خواست رئیس زندان و به هدف متوقف کردن روند گزارشگری از نقض حقوق بشر در مجموعه تحت مدیریت ایشان صورت گرفته است.

روز گذشته هرانا گزارشی از اقدامات غیرقانونی محمد مردانی، رئیس زندان رجایی شهر کرج منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید