خانه  > slide, زندانیان  >  بازرسی توام با خشونت و تخریب اموال زندانیان توسط گارد زندان اوین

بازرسی توام با خشونت و تخریب اموال زندانیان توسط گارد زندان اوین

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه بیستم خردادماه، نیروهای گارد زندان اوین با ورود به سالن یک بند چهار این زندان، اقدام به بازرسی خشونت آمیز و تخریب و توقیف وسایل زندانیان کردند. پس از این اقدام، درب سالن پلمب شده و زندانیان بیمار به بهداری دسترسی ندارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه بیستم خرداد ۱۴۰۳، نیروهای گارد زندان اوین به زندانیان حمله کردند.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، این نیروها با ورود به سالن بند ۴ زندان اوین که عمدتاً زندانیان امنیتی، سیاسی و مالی در آن نگهداری میشوند، اقدام به توهین و ضرب و شتم زندانیان و بازرسی از سلول های آنها کردند و برخی اقلام ضروری و لوازم آنها که با هزینه شخصی خود تهیه کرده بودند، تخریب و توقیف شد. همچنین پس از این اقدام، درب سالن یک بند ۴ زندان پلمب شده است و امکان خرید مایحتاج روزانه زندانیان و حتی دسترسی به بهداری، دارو و پزشک برای زندانیان بیمار وجود ندارد.

این اقدام مسئولین زندان باعث شده که زندانیان بیمار به بهداری و تهیه داروهایشان دسترسی نداشته باشند که این موضوع وضعیت سلامتی آنان را به خطر می اندازد.

اقدامات خشونت آمیز مشابه و نقض کرامت انسانی زندانیان توسط نیروهای حفاظت زندان، مسبوق به سابقه است و با بهانه های مختلف از جمله توقیف اقلام ممنوعه صورت میگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید