خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  بخشش و رهایی از اعدام بعد از ٣ بار رفتن پای چوبه‌دار

بخشش و رهایی از اعدام بعد از ٣ بار رفتن پای چوبه‌دار

خبرگزاری هرانا ـ گذشت اولیای ‌دم از قصاص مردی که به قتل دوستش متهم شده ‌بود، او را چنان تحت‌تأثیر قرار داد که اعلام کرد، بعد از آزادی از زندان، می‌خواهد سفیر صلح و دوستی شود و برای جلب رضایت شاکیان هم‌بندی‌هایش تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، مأموران هفت سال قبل، متوجه شدند جسد مردی جوان در کارگاهش پیدا شده ‌است. وقتی پلیس به محل رسید و تحقیقات خود را آغاز کرد؛ متوجه شد مقتول شریکی داشته که در کارگاه با هم کار می‌کردند و مشکل خاصی با هم نداشتند.

آثار جراحت روی بدن مقتول، نشان می‌داد او با فردی درگیر و همین درگیری‌ها منجر به وارد آمدن ضربه‌ای به گردن و سپس مرگ شده ‌است. چند ماه بعد از این حادثه، وقتی از همسر مقتول بازجویی شد، به پلیس گفت؛ از مدتی قبل شریک شوهرش به نام کامران برای این زن مزاحمت ایجاد می‌کرد و فکر می‌کند، کامران عامل این قتل باشد.  به‌این‌ترتیب کامران هفت ماه بعد از حادثه، بازداشت شد.

او به قتل دوستش اعتراف کرد و گفت: “مدتی بود با هم اختلاف داشتیم و همین درگیری‌ها، باعث شد روز حادثه با چاقو به او حمله کنم و ضربه‌ای به او بزنم. البته قبول دارم با همسر او ارتباطی داشتم؛ اما این ارتباط خیلی هم جدی نبود و من حرف‌هایی را که این زن گفته ‌است، قبول ندارم”.

کیفرخواست با توجه به مدارک موجود در پرونده و شکایت اولیای ‌دم، صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ١٠ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده ‌شد.

متهم پای میز محاکمه رفت و با توجه به درخواست اولیای‌ دم، رأی قصاص او صادر شد. حکم صادره به تأیید دیوان‌عالی کشور رسید و نام کامران در لیست اعدامیان قرار گرفت.

او سه بار پای چوبه‌دار رفت و هربار اولیای ‌دم به او مهلتی دوباره دادند؛ تا اینکه درنهایت موفق به جلب رضایت اولیای دم شد. متهم روز گذشته برای رسیدگی به پرونده‌اش، به لحاظ جنبه عمومی جرم، پای میز محاکمه رفت.

متهم گفت: “من برای جلب رضایت برای هم‌بندی‌های خودم و افرادی که دعوا می‌کنند، هر کاری لازم باشد، انجام می‌دهم. از شما هم خواهش می‌کنم به مناسبت عید قربان و غدیر و با توجه به اینکه میان این دو عید هستیم، از مجازات من به‌لحاظ جنبه عمومی جرم گذشت کنید. من هرچه داشتم به اولیای ‌دم دادم و حالا زیر صفر هستم. از زندان بیرون بیایم باید کار کنم تا بدهی‌هایم را بدهم و دوباره زندگی بسازم. درخواست دارم به من کمک کنید”.

بعد از متهم، وکیل مدافع او نیز دفاعیات خود را مطرح کرد و در پایان هیأت قضات برای صدور رأی، وارد شور شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید