خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  مرجع تقلید؛ با پرده کشیدن میان دختران و پسران در دانشگاه‌ها مخالف هستم، فقط تفکیک جنسیتی

مرجع تقلید؛ با پرده کشیدن میان دختران و پسران در دانشگاه‌ها مخالف هستم، فقط تفکیک جنسیتی

خبرگزاری هرانا – آیت الله سبحانی، از مراجع تقلید شیعه مدعی شد “دختران و زنانی که در دانشگاه‌ها و محیط کاری با مردان مشغول کار و فعالیت هستند از نظر تقوا دچار مشکل می‌شوند”. وی افزود “با پرده کشیدن میان دختران و پسران در دانشگاه‌ها مخالف هستم بلکه باید تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود، اگر دانشگاه‌ها مختلط باشند دانشجویان از نظر علمی موفق نمی‌شوند چون دانشگاه محل فراگیری علوم است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، آیت الله سبحانی از مراجع تقلید شیعه در سخنانی که ترغیب به نقض حقوق زنان می توان تعبیر کرد مدعی شد “دولت باید توجه ویژه‌ای به مشکل بیکاری مردان داشته باشد و شرایطی فراهم شود که سه‌چهارم مردان و یک‌چهارم زنان در جامعه مشغول کار باشند، امروز متأسفانه زنان جامعه بیشتر شاغل هستند و سهم اشتغال آنها از مردان بالاتر است.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه اشتغال زنان سبب شده تا از هدف و رسالت اصلی خود فاصله بگیرند اظهار داشت: امروز خانه‌سالاری مورد توجه نیست و این موضوع سبب می‌شود که فرزندان به‌خوبی تربیت نشوند چون رسالت و وظیفه اصلی زنان تربیت فرزندان است.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر لزوم ایجاد اشتغال برای بانوان براساس شأن و جایگاه آنها بیان کرد: دختران و زنانی که در دانشگاه‌ها و محیط کاری با مردان مشغول کار و فعالیت هستند از نظر تقوا دچار مشکل می‌شوند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به آفات دانشگاه‌های مختلط برای دانشجویان افزود: با پرده کشیدن میان دختران و پسران در دانشگاه‌ها مخالف هستم بلکه باید تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود، اگر دانشگاه‌ها مختلط باشند دانشجویان از نظر علمی موفق نمی‌شوند چون دانشگاه محل فراگیری علوم است”.

لازم به ذکر است همزمان امروز علم الهدی، امام جمعه تندوری مشهد در سخنانی مشابه برابری جنسیتی را برگرفته از اندیشه دشمنان اسلام خوانده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید