خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ روزانه ۴۳ نفر در جاده‌های کشور

مرگ روزانه ۴۳ نفر در جاده‌های کشور

خبرگزاری هرانا ـ سازمان پزشکی قانونی از مرگ روزانه ۴۳ نفر در جاده های کشور خبر داد. در چهار ماهه امسال استانهای فارس با ۴۹۰ مورد فوتی، تهران با ۴۱۵ مورد فوتی و خراسان رضوی با ۳۷۹ مورد فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۴۵ مورد فوتی، کهگیلویه و بویراحمد با ۶۲ مورد فوتی و یزد با ۷۴ مورد فوتی کمترین آمار جانباختگان حوادث رانندگی را داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، در چهار ماهه نخست امسال ۵۴۲۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند رقمی که گرچه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات حوادث رانندگی ۵۵۸۳ نفر بود از کاهش  ۲.۹ درصدی حکایت دارد اما همچنان تقسیم این عدد بر تعداد روزهای چهار ماهه ابتدایی از مرگ روزانه ۴۳ نفر در جاده های کشور حکایت دارد.

آنطور که سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرده، در چهار ماهه نخست امسال از کل تلفات حوادث رانندگی ۴۲۲۲ نفر را مردان و ۱۲۰۰ نفر را زنان شامل می شوند، ۳۴۴۹ نفر از جانباختگان در محورهای برون شهری، ۱۵۳۸ نفر در مسیرهای درون شهری، ۴۲۱ نفر در مسیرهای روستایی و ۱۴ نفر در محورهایی نامعلوم جان باخته‌اند.

در چهار ماهه امسال استانهای فارس با ۴۹۰ مورد فوتی، تهران با ۴۱۵ مورد فوتی و خراسان رضوی با ۳۷۹ مورد فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۴۵ مورد فوتی، کهگیلویه و بویراحمد با ۶۲ مورد فوتی و یزد با ۷۴ مورد فوتی کمترین آمار جانباختگان حوادث رانندگی را داشته‌اند.

مصدومیت ۱۱۲ هزار و ۷۷۰ نفر در حوادث جاده ای

در چهار ماهه ابتدایی امسال ۱۱۲ هزار و ۷۷۰ نیز به دلیل مصدومیت در حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۸۰ هزار و ۶۳۶ نفر مرد و ۳۲ هزار و ۱۳۴ نفر زن بودند. آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۷ درصد افزایش یافته است.

در تیر ماه امسال نیز ۱۴۷۷ نفر در حوادث رانندگی جان باخته اند که ۱۱۳۷ نفر از آنان مرد و ۳۰۴ نفر دیگر زن بودند. آمار تلفات حوادث رانندگی تیر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت دهم درصد افزایش داشته است.

آمار مصدومان حوادث رانندگی تیر ماه امسال نیز ۲۹ هزار و ۹۱۶ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۲.۲ درصدی داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید