خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  به استناد کدام قانون از حضور خاتمی در اجرای یک نمایش جلوگیری می‌شود

به استناد کدام قانون از حضور خاتمی در اجرای یک نمایش جلوگیری می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ عضو فراکسیون امید در مجلس دهم با انتقاد از جلوگیری از حضور محمد خاتمی، رییس دولت اصلاحات، نسبت به تلاش ها برای ایجاد بی اعتمادی هشدار داد. وی گفت “در برخورد با آقای خاتمی به‌گونه‌ای حکم حصر انجام می‌شود و درخواست دارم، ریاست محترم قوه قضاییه و دادستان کل کشور استنادهای قانونی که منجر به انجام چنین برخوردی با ایشان می‌شود را به اطلاع نمایندگان مجلس برسانند”. همزمان معاون پارلمانی وزارت ارشاد گفت ” سخنگوی وزارت ارشاد: دستوری مبنی بر ممنوعیت ورود خاتمی به تئاتر نداشتیم “.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، الیاس حضرتی در حاشیه نشست علنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران پارلمانی با اشاره به جلوگیری از حضور سیدمحمد خاتمی در اجرای نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» در تالار وحدت گفت: به‌عنوان یک نماینده مجلس، از ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور به‌صورت رسمی درخواست دارم، دلایل این مسئله را بیان کنند و بگویند این برخورد با آقای خاتمی به جرم کدام تخلف‌ها انجام می‌شود.

او ادامه داد: “در برخورد با آقای خاتمی به‌گونه‌ای حکم حصر انجام می‌شود و درخواست دارم، ریاست محترم قوه قضاییه و دادستان کل کشور استنادهای قانونی که منجر به انجام چنین برخوردی با ایشان می‌شود را به اطلاع نمایندگان مجلس برسانند، چرا که به‌راستی ما اطلاعی از این مسائل نداریم و نمی‌دانیم تخلف‌های یک انسان نجیب، با شخصیت و پاک که تا به امروز یک نقطه تاریک درمورد خود و خانواده‌اش پیدا نشده، چیست”.

عضو فراکسیون امید در مجلس خاطرنشان کرد: “کسانی که از چاپ عکس و انتشار اخبار مربوط به آقای خاتمی ممانعت می‌کنند و اخیراً از این‌که برای تماشای یک تئاتر به تالار وحدت بروند نیز جلوگیری کرده‌اند، باید پاسخگو باشند که به استناد کدام قانون دست به چنین کاری می‌زنند”

 سخنگوی وزارت ارشاد: دستوری مبنی بر ممنوعیت ورود خاتمی به تئاتر نداشتیم

همزمان معاون پارلمانی وزارت ارشاد در مورد جلوگیری از ورود خاتمی برای تماشای یک تئاتر به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا گفت: شهروندان جمهوری اسلامی ایران تماما آزاد هستند که در محافل عمومی حضور پیدا کنند و ممانعت از شرکت کردن در این محافل منعی ندارد.
وی ادامه داد:  شهروندان از افراد سیاسی گرفته تا قضایی منعی برای  ورود به این محافل  ندارند، مگر اینکه براساس قانون از بعضی فعالیت ها و حضور در بعضی محافل منع شده باشند و این تصمیم برای یک فرد سیاسی باید از مقامات ذی ربط گرفته شده باشد.
حسین نوش آبادی در پاسخ به این سوال که آیا این ممانعت برای آقای خاتمی وجود داشته است، گفت:  اینکه افرادی خاص با موقعیت خاص حق شرکت در محافل عمومی مانند تئاتر را ندارند باید طبق دستورالعمل باشد ولی چیزی در این خصوص که حضور  ایشان در جایی توسط مقام های قضایی ممنوع شده باشد، به دست ما نرسیده است.
وی خاطر نشان کرد: تنها بحثی که امروز در مورد آقای خاتمی مطرح است و در دولت قبل عنوان شده بود که به شکل مستقیم به دبیرخانه شورای عالی امنیت باز می گردد، مربوط به ممنوع التصویری ایشان است که  این بحث باید پیگیری شود چرا که روی  این مصوبه اختلافاتی وجود دارد.
وی تاکید کرد: برای ممنوع بودن حضور ایشان در محافل عمومی نامه ای به دست ما نرسیده است.
به گزارش برنا، نوش آبادی یادآور شد:  همین ممنوع التصویر بودن هم هنوز مشخص و شفاف نیست که برای دبیرخانه است یا کمیته های شورای امنیت، ولی در خصوص باقی موارد ما هیچ دستورالعملی نداریم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید