خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقاد کمیسر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از اعدام ۲۰ زندانی امنیتی

انتقاد کمیسر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از اعدام ۲۰ زندانی امنیتی

خبرگزاری هرانا – زید رعد الحسین کمیسر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از اعدام ۲۰ زندانی امنیتی سنی مذهب در هفته جاری در ایران انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زید رعدالحسین از اعدام دسته جمعی زندانیان اهل سنت متهم به ارتکاب جرایم امنیتی در ایران انتقاد کرد.

در اظهار نظر منتشر شده آمده است “ما از اعدام ۲۰ نفر در ایران که متهم به ارتکاب جرایم تروریستی بودند بسیار متاسف شدیم، اکثر این افراد از جامعه کرد و اهل سنت ایران بودند. در مورد منصفانه بودن محاکمات و سایر فراینده های حقوق متهم شک و تردیدهای جدی وجود دارد”

این بیانیه اشاره می کند  “یکی از کسانی که به دار آویخته شد شهرام احمدی بود، فردی که مدعی بود مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مجبور به امضای کاغذ سفیدی شده بود که اعترافات دروغینی در آن ثبت شد”. خانواده او امکان آخرین ملاقات با او را نیافتند و به جای زندان به گورستانی در غرب تهران فرستاده شدند”.

کمیسیر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین استفاده از اتهامات جنایی بسیار وسیع و مبهم همراه با نقض حقوق متهم و محرومیت آنان از برخورداری از یک دادرسی عادلانه را یک بی عدالتی بزرگ خواند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید