خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ ساعت ۱۸:۵۷:۳۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ارسال نامه بازپرس به دبیرخانه وزارت اطلاعات برای پیگیری پیامک‌های تهدیدآمیز به خبرنگاران

ارسال نامه بازپرس به دبیرخانه وزارت اطلاعات برای پیگیری پیامک‌های تهدیدآمیز به خبرنگاران

خبرگزاری هرانا ـ وکیل مدافع جمعی از روزنامه نگاران گفت که بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه نامه‌ای را به معاونت داخلی وزارت اطلاعات نوشته است تا کسانی که پیامک‌های تهدیدآمیز به برخی خبرنگاران ارسال کرده بودند شناسایی شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، آرش کیخسروی اظهار کرد: “شکایت برخی خبرنگاران در رابطه با ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز در شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح و در حال رسیدگی است. در همین زمینه یک بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه نامه‌ای را تهیه کرده  و به معاونت داخلی وزارت اطلاعات  ارجاع داده است تا شخص یا اشخاصی که این پیامک‌ها را ارسال کرده‌اند، شناسایی شوند”.

وی افزود: “امروز نیز این نامه در دبیرخانه وزارت اطلاعات به ثبت رسید”.

وی گفت: “امیدواریم با احساس مسوولیتی که مسوولان ذی ربط خواهند داشت، در کوتاه‌ترین زمان ممکن شخص یا اشخاصی که با این شیوه غیرقانونی اقدام به ارسال پیامک تهدیدآمیز به خبرنگاران کرده بودند، شناسایی و محاکمه شوند و فضای امنی برای فعالیت خبرنگاران ایجاد شود.

محسنی‌اژه‌ای نیز در نشست خبری خود در ۱۳ تیرماه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه اخیرا پیامک‌هایی برای برخی خبرنگاران ارسال شده با این مضمون که هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور ازطریق ایمیل و سایر وسایل ارتباطی عمل مجرمانه تلقی شده و موجب پیگرد قانونی است، آیا پرونده قضایی غیر از شکایت خصوصی در این زمینه تشکیل شده است؟ گفت: “باید ببینیم زمانی که یک پیامک از یک شماره ناشناس ارسال می‌شود درست است یاغلط ، آیا نباید کسی که هشدار می‌دهد اگر از مرجع رسمی هست خودش را معرفی کند”.

لذا به نظرم اگر یک نهاد و ارگانی وارد موضوع شود و می خواهد هشدار بدهد بسیار خوب است که آدرس و نشان خود را بدهد و من اشکالی در این کار نمی بینیم . اما اگر ندانم که این پیامک از کجا و از سوی چه کسی ارسال شده و به قول شما اصلا ارتباطی با خارج ندارم که بخواهم آن را قطع کنم، دارای اشکال است. به نظرم این موضوع تهدید نیست به فرض که اگر کسی با عناصر ضد انقلاب ارتباط داشته باشد و به او بگوییم که همکاری اش را با عناصر معاند قطع کند نه تنها تهدید نیست بلکه بسیار خوب هم است چه بسا که ما موارد عدیده ای هم داشته ایم که برخی از افراد در دام عده‌ای قرار گرفتند. اگر فردی با عناصر ضد انقلاب ارتباط داشته باشد حتما جرم است و بسیار خوب است که به او متذکر شویم و اگر چنانچه این پیامک به دروغ مطالبی را عنوان کرده باشد و فرد مقابل هم ارتباطی نداشته باشد، جای اشکال دارد.

۲۲ تیرماه نیز دادستان عمومی و انقلاب تهران این ادعا که قوه‌قضاییه و دادستانی تهران در ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز به خبرنگاران نقش داشته است را تکذیب کرد.

در پی انتشار ادعای همکاری و هماهنگی قوه‌قضاییه و دادستانی تهران در ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز برای خبرنگاران، دادستان تهران روز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تکذیب این ادعا، تأکید کرد: “دادستانی تهران پیش از هرگونه اقدامی، مراتب را به‌طور رسمی اطلاع‌رسانی خواهد کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید