خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  آزاد شدن “جویندگان گنج” خاشی که “تروریست” معرفی شدند

آزاد شدن “جویندگان گنج” خاشی که “تروریست” معرفی شدند

خبرگزاری هرانا ـ چند جوان خاشی که برای جستجو گنج در منزل خود اقدام به حفاری نموده بودند به اتهام “برنامه ریزی تروریستی” بازداشت شدند که اخیرا (روز پنجشنبه ۳ شهریور) پس از روشن شدن موضوع به قید وثیقه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، ۳۰ تیر ماه امسال بود که محمد اکبر چاکرزهی فرماندار خاش و مسئولان امنیتی و انتظامی به طور هماهنگ اعلام کردند که یک “تیم تروریستی خرابکار” که قصد حمله به پایگاه های نظامی و انتظامی داشته بازداشت کرده اند.

ارگان های امنیتی اعلام کردند که ۱۰ نفر را در این باره بازداشت کرده اند که با “امکانات پیشرفته” در حال “حفاری” در منزلی مسکونی در نزدیکی دو مرکز نظامی بوده اند.

اکنون و بنابر گزارش منابعی مطلع و نزدیک به بازداشت شدگان اعلام شده که بازداشت پس از یک ماه حبس به قید وثیقه آزاد شده اند.

یک منبع مطلع در این باره گفت: “حمزه ریگی، حامد ریگی، سعید ریگی، مهدی ریگی و مولوی ادریس کرمزهی که در جریان این موضوع بازداشت شده بودند با قید وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند”.

این منبع نزدیک به بازداشت شدگان افزود: “این افراد معمولی و از خانواده ضعیفی هستند و از جایی شنیده بودند که در محل منزل مسکونی آنها گنج وجود دارد به همین خاطر اقدام به حفاری کرده بودند ولی بعد از اینکه یک نفر مخبری (خبرچینی) می کند و به نیروهای امنیتی گزارش بد می رساند بازداشت می شوند”.

وی ادامه داد: “ماموران امنیتی اعلام کردند که کانال به سمت ارگان های امنیتی حفاری شده از اساس دروغ است بلکه برعکس حفاری که انجام شده عکس جهتی است که یکی از ارگان های نظامی قرار دارد”.

این منبع افزود: “برخی از ارگان های امنیتی و فرماندار برای کسب امتیار اقدام به این شایعه سازی کرده است”.

اسامی افراد بازداشت شده ای که آزاد شدند: “حمزه ریگی، حامد ریگی، سعید ریگی، مهدی ریگی و مولوی ادریس کرمزهی”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید