خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ ساعت ۱:۲۸:۵۹

    خانه  > اعدام  >  قطعیت حکم اعدام یک متهم به قتل در تهران

قطعیت حکم اعدام یک متهم به قتل در تهران

خبرگزاری هرانا ـ پسر جوانی که در یک نزاع خونین در پاساژ گلستان تهران مرتکب قتل شده ‌بود، با تأیید حکم قصاصش از سوی دیوان‌عالی کشور، یک قدم دیگر به مرگ نزدیک شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه شرق، مأموران پلیس، دوم بهمن سال ٩٢ در جریان وقوع درگیری خونین در مرکز خرید گلستان شهرک غرب قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل حادثه به تحقیق دراین‌باره پرداختند.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های نخست مشخص شد درگیری میان دو گروه از جوانان انجام شده که پس از این درگیری، نوجوان ١۶ساله‌ای بر اثر اصابت ضربات چاقو مجروح و به بیمارستان منتقل شده است. همچنین پسر دیگری نیز با ضربه چاقو به صورت سطحی مجروح شده بود. هم‌زمان با دستگیری افراد حاضر در درگیری، از بیمارستان خبر رسید با وجود انجام اقدامات درمانی پسر ١۶ساله به علت ضربه چاقو، خون‌ریزی کرده و پس از مرگ مغزی جان خود را از دست داده است. با توجه به مرگ نوجوان مجروح، پرونده در اختیار کارآگاهان ویژه قتل اداره آگاهی قرار گرفت و تحقیقات از متهمان آغاز شد.

بازجویی از چندین شاهد و متهم پرونده باعث شد انگشت اتهام به سمت جوانی به نام پویان گرفته ‌شود. این پسر که در اظهارات اولیه خود منکر حمل و استفاده از چاقو بود، در ادامه تحقیقات لب به اعتراف گشود و گفت: “روز حادثه به همراه دو نفر از دوستانم در داخل مجتمع تجاری گلستان، روی سکوی حوض داخل پاساژ نشسته بودیم که چند جوان از مقابل ما عبور کردند”.

یکی از آنها برگشت و به ما گفت: «چرا نگاه می‌کنید؟» که از آنها خواستیم بروند، اما آنها بیشتر پرخاشگری کردند و این‌طور بود که با فحاشی‌هایی که کردند، درگیری بین ما آغاز شد. از آنجا که تعداد آنها بسیار بیشتر از ما بود، من چاقو را بیرون کشیدم و ابتدا ضربه‌ای به سمت یک نفر از آنها به نام کیان پرتاب کردم. در حالی که بسیار ترسیده بودم و قصد داشتم از محل درگیری فرار کنم، ضربه‌ای دیگر را به سمت مقتول پرتاب کردم. قصد من اصلا کشتن او نبود و می‌خواستم در این درگیری از خودم دفاع کنم، اما ترسیدم و چاقو کشیدم. آن‌قدر ترسیده‌ بودم که نمی‌دانستم باید چه‌کار کنم در همان حین مأموران آمدند و کیان را که مجروح شده‌ بود، به بیمارستان بردند و بعد هم اعلام شد او فوت کرده ‌است.

در این جلسه، مادر مقتول خواستار دیه شد و گفت چون خودش جوانش را از دست داده، نمی‌تواند مادر دیگری را هم داغدار کند و می‌داند چقدر سخت است، اما پدر مقتول خواستار قصاص شد و متهم اصلی نیز با ابراز پشیمانی قتل را قبول و اظهارات قبلی خود را تکرار کرد. او گفت: “من از کاری که کرده‌ام خیلی شرمنده هستم و واقعا نمی‌دانم چطور باید از اولیای‌دم عذرخواهی کنم. هیأت قضات وارد شدند و متهم را با توجه به مدارک موجود در پرونده به قصاص و پرداخت دیه محکوم کردند”.

همچنین دو همدست او نیز به اتهام شرکت در نزاع به دو سال حبس محکوم شدند. رأی صادره مورد اعتراض متهم قرار گرفت و این‌بار در شعبه ٢٩ دیوان‌عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت، اما دیوان اعتراض را وارد ندانست و رأی مورد تأیید قرار گرفت. در صورتی که متهم نتواند رضایت پدر مقتول را جلب کند، پای چوبه ‌دار می‌رود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید