خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ ساعت ۲۳:۱۹:۴۴

    خانه  > اعدام  >  بخشش؛ حیات تازه برای زندانی در آستانه اعدام

بخشش؛ حیات تازه برای زندانی در آستانه اعدام

خبرگزاری هرانا ـ پسر جوانی که در یک اختلاف فامیلی دست به جنایت زده بود در صف چوبه دار از سوی خانواده قربانی اش بخشیده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز ۲۲ فروردین ماه سال ۸۸ در گیری خونینی در خیابان فدائیان اسلام به ماموران پلیس گزارش شد و در این ماجرا مردی به نام حسین که از ناحیه سمت چپ سینه اش هدف ضربه چاقو قرار گرفته بود به بیمارستان منتقل شد.

هنوز دقایقی از انتقال حسین به بیمارستان نگذشته بود که وی به خاطر خونریزی داخلی به کام مرگ فرو رفت و همین کافی بود تا تیمی ازماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار پرونده وارد عمل شدند.

کارآگاهان ابتدا به سراغ برادران حسین که در این درگیری حضور داشتند رفته و مشخص شد که عامل جنایت به نام حسن یکی از بستگان آنها است که از چندی پیش بین این خانواده اختلافی صورت گرفته و همین باعث درگیری بین آنها شده است.

روز ۲۳ فروردین حسن از سوی ماموران دستگیر شد و در اعترافاتش گفت: “حسین و ۳ برادرش به در خانه مان آمدند و وقتی به جلوی در آمدم همگی آنها با چوب و چاقو به سمت من حمله کردند و تنها حسین بود که دست خالی بود توانستم چاقوی یکی از برادرها که روی زمین افتاده بود را به دست بگیرم”.

وی افزود: “در ادامه حسین به سمت من آمد گردنم را گرفت و مرا به سمت پایین کشاند در این کش و قوس چاقو به صورت اتفاقی به سمت چپ سینه اش فرو رفت و اصلا قصد کشتن او را نداشتم”.

حسن در ادامه گفت: “روز حادثه پسر عمویم با حسین و برادر دیگرش درگیر شده بود که من برای میانجیگری به آنجا رفتم و به درگیری شان پایان دادم اما آنها پس از اینکه من به خانه بازگشتم برای کتک کاری و اختلاف خانوادگی به سراغ من آمدند که این حادثه رخ داد پشیمانم و اصلا قصد کشتن نداشتم”.

بدین ترتیب ۲۹ فروردین ماه سال ۸۹ جلسه رسیدگی به این پرونده درشعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عزیزمحمدی برگزار شد که خانواده حسین در ابتدا خواستار قصاص قاتل پسرشان شدند.

سپس حسن پشت تریبون قرار گرفت و گفت: “روز حادثه افراد زیادی در این درگیری حضور داشتند و من چاقو به دست نداشتم و نمی دانم چه کسی حسین را به قتل رسانده است”.

این ادعا در حالی بود که شاهدان حادثه با حضور در جلسه دادگاه عنوان کردند که حسن با چاقو ضربه ای به قلب حسین وارد کرده است.

پس ازپایان جلسه رییس دادگاه و ۴ قاضی مستشار وارد شور شده و حسن را به اتهام قتل عمد به قصاص، اعدام محکوم کردند و این رای در دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفت.

در حالیکه حسن برای اجرای حکم در انتظار روز اعدامش بود روز شنبه ۲۶ تیرماه خانواده حسن با حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای امورجنایی تهران با بخشیدن حسن گفتند که بین ۲ خانواده صحبت هایی صورت گرفته که نتیجه آن به رضایت بخشیده شدن قاتل پسرمان رسید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید