خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عفو بین الملل خواستار اقدام فوری در مورد سعید حسین زاده شد

عفو بین الملل خواستار اقدام فوری در مورد سعید حسین زاده شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای خواستار اقدام فوری در مورد وضعیت سعید حسین زاده فعال مدنی زندانی در زندان اوین شد. این سازمان با تاکید بر آزادی بی قید و شرط وی خواستار تضمین برخوداری او از خدمات مناسب پزشکی تا زمان آزادی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جاری سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با عنوان «زندانی عقیدتی بیمار به زندان بازگردانده شد» خواستار اقدام فوری در مورد وضعیت سعید حسین‌زاده موحد در زندان اوین شد.

در این بیانیه آمده است: “سعید حسین زاده فعال مدنی بیست و چند ساله، روز ۱۱ جولای علی‌رغم بیماری های متعدد حاد و نیاز شدید به مراقبت های پزشکی تخصصی به زندان اوین بازگردانده شد و از آن روز تا این لحظه در اعتصاب غذا به سر می برد.”

این سازمان در پایان بیانیه از حکومت جمهوری اسلامی خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط سعید حسین زاده شد و تاکید کرد مقامات ایران اطمینان دهند تا آزادی وی از امکانات درمانی مبتنی بر اخلاق پزشکی، از جمله اصول محرمانه بودن، استقلال، و رضایت آگاهانه برخوردار است. هم‌چنین این زندانی عقیدتی را که تنها به خاطر انجام مسالمت‌آمیز حق آزادی بیان و تجمع و تشکل محکوم شده، به دلیل اعتصاب غذایش مجازات نکنند.

سعید حسین‌زاده روز بیست و یک تیرماه با مراجعه به دادستانی تهران بازداشت و به قرنطینه بند ۴ زندان اوین منتقل شد. یک روز بعد آقای حسین زاده  به سالن ۲ بند ۷ زندان اوین منتقل شد.

لازم به یادآوری است آقای حسین‌زاده موحد در اسفندماه سال گذشته پس از اعتصاب غذای اعتراضی به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

در مدت زمان اعتصاب غذای سال گذشته وی نیز، سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با عنوان “زندانی عقیدتی بیمار در اعتصاب غذا” در مورد «اعتصاب غذای سعید حسین زاده»، فعال حقوق کودکان و زندانی زندان اوین و «وخامت حال وی» ابراز نگرانی کرده بود.

سعید حسین زاده در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران سپاه در منزل شخصی‌اش دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه بدوی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به هفت سال زندان محکوم شد. حکمی که در مرحله تجدیدنظر و در شعبه ۳۶ توسط قاضی زرگر تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید