خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ساعت ۱۵:۵۳:۵۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, کودکان  >  فعالیت ۶ مرکز درمان اعتیاد کودک و نوجوان در کشور

فعالیت ۶ مرکز درمان اعتیاد کودک و نوجوان در کشور

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که تاکنون شش مرکز درمان اعتیاد برای کودکان و نوجوانان راه اندازی کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، دکتر احمد حاجبی روز دوشنبه در مراسم انتخاب مرکز ملی مطالعات اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در امر آموزش و پژوهش حوزه اعتیاد و سلامت روان در بیمارستان فارابی در جمع خبرنگاران افزود: “در برخی استان های کشور که با پدیده سوء مصرف مواد یا وابستگی به مواد در گروه های سنی پایین تر یعنی نوجوانان یا اواخر دوره کودکی ، مواجه هستیم تلاش کرده ایم مراکزی برای درمان اعتیاد آنان راه اندازی کنیم”.

وی خاطرنشان کرد: “راه اندازی مراکز درمانی اعتیاد کودک و نوجوان در استان هایی بوده که با این مساله بیشتر روبرو بوده اند؛ البته نمی گوییم کار گسترده ای در این زمینه انجام داده ایم و مدتی است که این کار آغاز شده است و فکر نمی کنیم که بحث اعتیاد کودک و نوجوان ، خیلی پیچیده و گسترده باشد و بالاخره پدیده ای است که با آن روبرو هستیم اما خیلی گسترش پیدا نکرده است”.

مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت با اشاره به آمار یک میلیون و ۳۲۵ هزار نفری معتادان در کشور گفت: “اعتیاد بیشتر در دهه سوم و چهارم زندگی افراد دیده می شود و متاسفانه اغلب جوانان گرفتار اعتیاد شده اند”.

حاجبی افزود: “وزارت بهداشت در چهار حوزه پیشگیری ، درمان، کاهش آسیب و ادغام خدمات کنترل اعتیاد در نظام مراقبت های بهداشتی وارد عمل شده است که ادغام خدمات طی دو سال اجرای طرح تحول سلامت اتفاق افتاده است”.

وی در خصوص اجرای برنامه های مرتبط با اعتیاد در مدارس نیز گفت: “اینگونه نیست که وزارت بهداشت بطور مستقیم وارد هر حوزه ای شود گاهی به امکانات نیاز است و گاهی منطقی نیست که بطور مستقیم وارد شویم؛ آموزش و پرورش مستقل بوده و حوزه مداخلات اعتیاد در اختیار خودش است و ما می توانیم در قالب همکاری های بین بخشی حمایت فنی کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید