خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ساعت ۱۶:۳۰:۴۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  وضعیت نامناسب جسمی آیت الله نکونام در زندان ساحلی قم

وضعیت نامناسب جسمی آیت الله نکونام در زندان ساحلی قم

خبرگزاری هرانا – وضعیت جسمی آیت‌الله محمدرضا نکونام روحانی منتقد در زندان ساحلی قم نامناسب گزارش می شود. مسئولان زندان از اعزام وی به بهداری زندان خودداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قند خون آیت‌الله محمدرضا نکونام روحانی منتقد در زندان ساحلی قم به دلیل استفاده از غذاهای غیررژیمی زندان، بسیار بالا گزارش می شود.

یک منبع نزدیک به آقای نکونام با اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “قند خون آیت الله نکونام در زندان از زمان انتقال مجدد ایشان به آن مکان بسیار بالا رفته، طوری که ناشتا میزان قند خون به ۳۵۰ رسیده است.”

این منبع مطلع هم‌چنین تاکید کرد: “تا این لحظه از اعزام وی حتی به بهداری زندان ساحلی قم ممانعت بعمل آمده است.”

منبع نزدیک به آیت‌الله نکونام در پایان تصریح کرد: “غذاهای زندان پرچرب و پرنمک هستند و پزشکی قانونی شهر قم گفته که در صورت آوردن غذا از بیرون از زندان آیت الله می تواند تحمل حبس کند اما دادگاه ویژه این موضوع را نقض کرده است.”

آیت‌الله محمدرضا نکونام از مراجع تقلید شیعه و روحانی منتقد، پیش از این با محکومیت ۵ سال حبس تعزیری در زندان قم نگهداری می‌شد. وی پس از حدود ۱۸ ماه تحمل حبس در تاریخ سوم تیرماه سال جاری از زندان به منزل شخصی خود منتقل شده بود. اما پس از مدت کوتاهی در تاریخ هفدهم تیرماه توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و بار دیگر به زندان ساحلی قم منتقل شد.

در گزارشات پیشین مشخص نشده بود که این خروج از زندان تحت عنوان مرخصی است و یا آزادی مشروط. در این مدت کوتاه آزادی نیز نیروهای امنیتی تردد به منزل شخصی آیت‌الله محمدرضا نکونام را تحت نظر گرفته و بر روابط و تماس های وی علی‌رغم عدم حضور در زندان محدودیت های غیرقانونی اعمال کرده بودند.

آیت‌الله محمدرضا نکونام از اساتید حوزه علمیه در سال ۹۳ در پی سخنان انتقاد آمیزش با شکایت چند طلبه بازداشت و در دادگاه ویژه روحانیت به پنج سال حبس محکوم شد.

لازم به یادآوری است هرانا در گزارشی مفصل درباره این مجتهد شیعی زندانی و وضعیت پزشکی و پرونده ایشان اقدام به انتشار اسناد مربوطه نموده بود.

در روزهای اخیر نامه هایی از سوی شاگردان یا طلاب حوزه علمیه در حمایت از آقای نکونام منتتشر شده است از جمله نامه ۱۲۸ طلبه به جواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید