خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ ساعت ۱۶:۲۱:۰۰

    خانه  > سایر گروهها  >  پنجاه مدرسه قائمشهر تخریبی است

پنجاه مدرسه قائمشهر تخریبی است

خبرگزاری هرانا ـ مدیر آموزش‌وپرورش قائم‌شهر با اشاره به وجود بیش از ۵۰ مدرسه تخریبی در شهرستان گفت که نیاز به افزایش فضا نداریم بلکه با فرسودگی فضا مواجه هستیم که باید بازسازی شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمد رسولی بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران از آغاز اجرای پروژه مهر، در شهرستان قائم‌شهر خبرداد و اظهار داشت: “پروژه مهر نماد و مظهر مدیریت، سازماندهی و برنامه‌ریزی است که باهدف بهره‌گیری از ظرافت‌های مادی و معنوی داخل و خارج از دستگاه‌های تعلیم‌وتربیت و به‌منظور بازگشایی باشکوه‌تر مدارس مدارس اجرا می‌شود”.

وی با اشاره به تشکیل شورای پروژه مهر، ادامه داد: “سازماندهی، تعمیروتجهیز، انتصابات، توجیه و تبلیغ و اطلاع‌رسانی، تأیید صلاحیت، نظارت، ارزیابی، فرهنگی و ورزشی در مدارس از اهداف تشکیل این شورا هستند”.

مدیر آموزش‌وپرورش قائم‌شهر ثبت‌نام مدارس را از ارکان نهفته در پروژه مهر، دانست و بیان کرد: “کلیه ثبت‌نام‌ها در سراسر کشور از طریق ساماندهی سناد (سازماندهی نیروی انسانی و دانش‌آموزی) برگزار می‌شود و ثبت‌نام میان پایه ها از طریق سامانه و بدون حضور اولیا در مدارس، انجام خواهد شد”.

وی بابیان اینکه ثبت‌نام به‌صورت بومی محلی است، اظهار کرد: “از سیاست های مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان سیاست روستامحوری، توجه به حاشیه شهر و ثبت‌نام دانش‌آموزان در محدوده سکونت، تبیین شده است”.

رسولی بابیان اینکه تراکم مدارس شهری بالاست، خاطرنشان کرد: این تراکم بعلت کمبود فضا نیست بلکه ناشی از سیاست‌های غلط گذشته است که هرکس در محدوده خودش ثبت‌نام نمی‌شد.

مدیر آموزش و پرورش قائمشهر با اشاره به وجود فضای خوب و مناسب ۶۸ تا ۷۰ درصدی آموزشی در روستاها، تأکید کرد: “با توجه به این پتانسیل با تراکم پایین دانش‌آموزان روستایی مواجه هستیم که این امر منجر به چندپایه و مختلط بودن مدارس در روستاها شده است”.

وی تصریخ کرد: “با اعمال سیاست روستامحوری، در دو سال آینده در متوسطه اول و پنج سال آینده در دوره ابتدایی مشکل تراکم در شهر و کمبود دانش‌آموز در روستا نخواهیم داشت و ۵۸ مدرسه ابتدایی مختلط و چندپایه در روستاها داریم که با اجرای این طرح از تعدادشان کاسته خواهد شد”.

مدیر آموزش‌وپرورش قائم‌شهر در خصوص هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در پایه دهم، گفت: “هدف هدایت تحصیلی در پایه دهم، توسعه متوازن رشته هاست که در سال جاری ۳ هزارو ۸۰۰ دانش‌آموز پایه نهم در دوشاخه نظری و فنی در شهرستان انتخاب رشته خواهندکرد”.

وی فضای حاکم در شهرستان و توجه به رشته تجربی را از دغدغه‌های مهم دانست و گفت: “طی توافقی که با اداره کل آموزش‌وپرورش داشتیم درصدد شناساندن درست و علمی رشته ها به خانواده‌ها برآمدیم که با برگزاری همایش با حضور همه این دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان اینکار انجام شد”.

رسولی با اشاره به ورود ۵۵ درصد دانش‌آموزان به شاخه نظری و ۴۵ درصد به رشته های فنی، اظهار کرد: “در ریاضی ۲۳ درصد، تجربی ۵۴ درصد، انسانی ۲۳ درصد، فنی ۵۴ درصد و ۴۶ درصد در رشته کارودانش در پایه دهم ثبت‌نام خواهیم داشت”.

وی در پایان از افزایش ۳۰۰ دانش‌آموز ابتدایی و ۸۰ دانش‌آموز متوسطه در سال جدید تحصیلی خبرداد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید