خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمد عبدالهی؛ شرایط بد جسمی در بیست و دومین روز اعتصاب غذا در سلول انفرادی

محمد عبدالهی؛ شرایط بد جسمی در بیست و دومین روز اعتصاب غذا در سلول انفرادی

خبرگزاری هرانا – محمد عبدالهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به حکم «ناعادلانه» و نحوه رسیدگی به پرونده از روز نهم خردادماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد. وی از سیزده روز پیش در سلول انفرادی نگهداری می شود و از اوضاع جسمانی خوبی برخوردار نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اوضاع جسمانی محمد عبدالهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه در بیست‌ودومین روز اعتصاب غذا و سیزدهمین روز نگهداری در سلول انفرادی نامساعد گزارش می‌شود.

آقای عبدالهی در اعتراض به حکم «ناعادلانه» و نحوه رسیدگی به پرونده از روز نهم خردادماه سال جاری دست به اعتصاب غذای نامخدود زده و از سه شنبه ۱۸ خردادماه توسط مسئولین زندان به سلول انفرادی منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در گفتگو با گزارشگر هرانا با تایید ادامه اعتصاب غذا و تداوم نگهداری وی در سلول انفرادی تاکید کرد: “هم‌چنان مسئولین به خواسته‌های وی بی توجهی می کنند.”

روز بیست و دوم خردادماه هرانا با انتشار گزارشی با اعلام  وخامت حال آقای عبدالهی و انتقال وی به بهداری از تب بالای وی خبر داده بود.

لازم به یاد‌‌آوری است این زندانی سیاسی روز نهم خردادماه همزمان با اعلام اعتصاب غذای نامحدود در اعتراض به حکم «ناعادلانه» و نحوه رسیدگی به پرونده، نامه سرگشاده‌ای به رئیس قوه قضائیه با رونوشت به آقای احمد شهید گزاشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران نوشته است، او در این نامه خواستار برگزاری یک دادگاه عادلانه برای خود شد. پیش‌تر متن کامل این نامه توسط هرانا منتشر شده است.

محمد عبدالهی ۳۵ ساله، متاهل و شهروند ساکن شهر بوکان به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهر مهاباد محاکمه و به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام وی، پس از تایید در دیوان عالی کشور در فرودین ماه سال ۹۳ به صورت رسمی از سوی دایره اجرای احکام زندان مهاباد به او ابلاغ شد.

شایان ذکر است، مسئولین زندان ارومیه در ادامه تحولات غیرمعمول در روز اول اردیبهشت‌ماه در این زندان، با احضار چهار زندانی از جمله سامان نسیم، محمد عبدالهی و دو زندانی غیرسیاسی دیگر به آنها هشدار دادند با توجه به اتخاذ رویه جدید دستگاه قضایی و سازمان زندان‌ها در ارومیه و با عنایت به قطعیت احکام اعدام آنها مدت زیادی به اجرای احکام اعدام آنها نمانده‌ است.

برادر محمد عبدالهی به نام محمدامین نیز در پائیز سال ۱۳۸۴ بازداشت و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق همکاری موثر و مسلحانه با یکی از احزاب مخالف و نیز تبلیغ علیه نظام، دادگاهی و در مجموع به ۱۸ سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید