خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ ساعت ۰:۱۷:۴۵

    خانه  > اعدام  >  رهایی از کابوس ۷ ساله طناب دار

رهایی از کابوس ۷ ساله طناب دار

خبرگزاری هرانا ـ پرونده مرد جوانی که به جرم قتل محکوم به اعدام شده بود برای اجرای حکم به دایره اجرای احکام فرستاده شد، اما به علت غیبت خانواده مقتول در مراسم اعدام در آستانه مرگ و زندگی بلاتکلیف ماند و به زندان بازگشت و سرانجام وقتی از خانواده مقتول خبری نشد محکوم به مرگ با گذشت ۷ سال بلاتکلیفی در زندان با ارسال نامه‌ای به قضات دادگاه کیفری استان تهران خواستار نجات خود از این بلاتکلیفی رنج بار شد. در پایان جلسه رسیدگی به این درخواست قضات رسیدگی کننده حکم اعدام او را به ۱۰ سال حبس کاهش دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، براساس محتویات پرونده مهر سال ۸۷ این مرد پسر جوانی که با اصابت چاقو نیمه جان شده بود را به بیمارستان رساند ولی پس از بستری شدن مجروح از ترس مجازات پا به فرار گذاشت.

پس از مرگ مجید جوان مجروح – پلیس با جست‌وجوهای گسترده سرانجام مرد فراری، احمد را دستگیر کرد.

او در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. در دفاع از خود به قضات دادگاه گفت: “من که به مواد مخدر اعتیاد داشتم اما داوطلبانه خودم را به کمپ ترک اعتیاد معرفی کردم و پس از آنکه اعتیادم را کنار گذاشتم تصمیم گرفتم دوستم مجید را هم از اعتیاد نجات دهم. از او خواستم با من به کمپ ترک اعتیاد بیاد ولی بشدت مقاومت کرد بر سر این موضوع گلاویز شدیم و من در یک لحظه عصبی شدم و با چاقو زخمی‌اش کردم. اما وقتی او را در حال مرگ دیدم بلافاصله به بیمارستان رساندمش و خودم از ترس فراری شدم”.

قضات دادگاه در پایان جلسه محاکمه و با توجه به درخواست اولیای دم، او را به جرم قتل به قصاص محکوم کردند.

این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور نیز مهر تأیید خورد و از آن پس بود که پرونده محکومیت این مرد برای اجرای حکم به دایره اجرا فرستاده شد. اما مأموران دایره اجرای احکام هر چه به انتظار ماندند از خانواده شاکی خبری نشد و حکم مرگ معلق ماند.

با گذشت ۷ سال از قتل، مرد محکوم در اعتراض به بلاتکلیفی‌اش از دادگاه خواستار رفع این سرگشتگی در زندان شد.سرانجام صبح دیروز احمد در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران از نظر جنبه عمومی جرم محاکمه شد و ضمن دفاع از خود گفت: “من قصد داشتم یک نفر را از دام اعتیاد نجات بدهم و ناخواسته مرتکب قتل شدم. حالا هم شنیده‌ام که پدر و مادر جوان مقتول مرده‌اند و یکی از دو برادرش نیز کارتن خواب است و از دیگری خبری ندارم. به همین خاطر تقاضا دارم با توجه به این ۷ سالی که در زندان هستم تکلیفم را روشن کنید، از خداوند و خانواده مقتول هم تقاضای بخشش دارم. در پایان جلسه محاکمه ۳ قاضی دادگاه از جنبه عمومی جرم او را با توجه به ایام بازداشت به ۱۰ سال زندان محکوم کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید