خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال رسول رضوی به مکانی نامعلوم در نوزدهمین روز اعتصاب

انتقال رسول رضوی به مکانی نامعلوم در نوزدهمین روز اعتصاب

خبرگزاری هرانا – روز جاری رسول رضوی فعال ترک (آذری) محبوس در زندان مرکزی تبریز در نوزدهمین روز اعتصاب غذا به مکانی نامعلوم منتقل شد. از وضعیت این زندانی بعد از انتقال اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ماه ۹۵ ساعت ۱۰:۳۰ صبح، رسول رضوی فعال ترک (آذری) زندانی در زندان مرکزی تبریز در نوزدهمین روز اعتصاب غذا به مکانی نامعلوم منتقل شد. از دلیل لنتقال و وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.

اعتراض آقای رضوی به این است که یک حکم شش ماه حبس او را که قبلا با عفو مشروط بخشیده شده بود دوباره در موردش به اجرا گذاشته‌اند. او همچنین به بلاتکلیفی درباره پرونده دیگری که برای بازداشت سال گذشته‌اش باز شده معترض است.

یک منبع نزدیک به خانواده رضوی در مورد حال عمومی این زندانی روز گذشته به گزارشگر هرانا گفت: “وضعیت جسمانی آقای رضوی در هجدهمین روز اعتصاب غذا آنقدر وخیم است که توانایی راه رفتن را از دست داده و هنگام صحبت تلفنی با خانواده کلمات را بریده بریده می گوید و حتی گاهی قدرت جمله بندی و ترکیب کلمات را نیز از دست می‌دهد.”

شایان ذکر است، این زندانی اتمام اعتصاب غذای خود را منوط به لغو احکام صادره از طرف شعبات ۲ و ۳ دادگاه انقلاب شهر تبریز و برگزاری مجدد دادگاهی کاملا علنی و عادلانه اعلام کرده است.

تیر ماه سال گذشته قاضی باقرپور رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز رسول رضوی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمود. همچنین ۶ ماه حبس تعلیق شده وی نیز به اجرا گذاشته شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید