خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ساعت ۳:۱۷:۳۳

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مهدی و حسین رجبیان خود را به زندان اوین معرفی کردند

مهدی و حسین رجبیان خود را به زندان اوین معرفی کردند

خبرگزاری هرانا – مهدی و حسین رجبیان از متهمان سایت بارگذاری موسیقی به نام “برگ موزیک” جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری صبح امروز خود را به زندان معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی رجبیان و برادرش حسین رجبیان جهت اجرای سه سال حبس تعزیری خود را به زندان اوین معرفی کردند.

این دو برادر همراه متهم دیگری به نام یوسف عمادی در مرحله نخست از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام هرکدام به شش سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه محکوم شده بودند.

این احکام در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه تقلیل یافت.

یوسف عمادی به همراه مهدی رجبیان و حسین رجبیان در رابطه با فعالیت یک وب سایت بارگذاری موسیقی به نام “برگ موزیک” در مهرماه ۱۳۹۲ در دفتر کارشان در ساری بازداشت و به بند دو الف بازداشتگاه سپاه پاسداران منتقل شدند.

این سه زندانی نهایتا پس از تحمل دو ماه بازداشت در بند دو-الف سپاه، با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

یوسف عمادی، مهدی و حسین رجبیان آذرماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در مرحله بدوی هر کدام به تحمل شش سال حبس تعزیری و جریمه‌ی نقدی محکوم شدند که این احکام در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعزیری، سه سال حبس تعلیقی و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه نقدی تقلیل یافت. این سه زندانی خردادماه ۹۵ جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری خود را به زندان معرفی کردند.

گفته میشود این سه زندانی در مراحل مختلفی از پرونده از دسترسی به وکیل محروم بودند و در زمان دادرسی بر اینکه اعترافات تحت فشار از آنان اخذ شده است تاکید کرده بودند.

.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید