خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بیکاری ۵۸ درصدی فارغ التحصیلان کشاورزی گیلان

بیکاری ۵۸ درصدی فارغ التحصیلان کشاورزی گیلان

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با اشاره به وجود ۱۰ هزار نفر جمعیت فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در گیلان، خاطرنشان کرد که ۵۸ درصد از فارغ‌التحصیلان مذکور جویای کار هستند و بیکار محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمد کازرونی منفرد صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان با اشاره به نبود الزام به‌کارگیری دانش‌آموختگان بخش کشاورزی در واحدهای تولیدی به منظور پرداخت تسهیلات بیان کرد: “کندی در روند تدوین دستورالعمل‌های مربوط به قانون افزایش بهره‌وری از نقاط ضعف محسوب می‌شود”.

کازرونی منفرد تصریح کرد: “اهمیت ندادن به گواهی صلاحیت، رتبه‌بندی و پروانه اشتغال اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توسط دستگاه‌های اجرایی در این حوزه از دیگر نقاط ضعف در گیلان است”.

وی خواستار اجرایی شدن موضوع ماده ۳ و تبصره ۳ ماده ۸۳ آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از طریق وزارت جهاد کشاورزی، استانداران، اداره‌های کل بازرسی و اداره کل دارایی و امور اقتصادی شد و افزود: “تسهیل در روند صدور مجوزها از طریق دستگاه‌های مرجع استعلام حائز اهمیت است”.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان کازرونی اذعان داشت: “قبول رتبه‌بندی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ابلاغ آن به استان‌ها از موارد مهم در جذب فارغ‌التحصیلان این بخش است”.

کازرونی منفرد، تشکیل کارگروه واگذاری امور تصدی‌گری بخش‌های مختلف وزارت جهاد کشاورزی به منظور اولویت‌بندی واگذاری فعالیت‌ها و تسریع در انجام امور با هدف حمایت از شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی را از پیشنهادهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان عنوان کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با اشاره به وجود ۱۰ هزار نفر جمعیت فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در گیلان، خاطرنشان کرد: ۵۸ درصد از فارغ‌التحصیلان مذکور جویای کار هستند و بیکار محسوب می‌شوند.

وی به همکاری به منظور صدور خدمات مهندسی به کشورهای همجوار توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: “سازمان مذکور موفق به اعزام فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی از استان به کشورهای همجوار شده و این مهندسان با تجربه به کشور بر می‌گردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید