خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  کشته و زخمی شدن ۵ کولبر با شلیک مستقیم نیروهای سپاه در سلماس

کشته و زخمی شدن ۵ کولبر با شلیک مستقیم نیروهای سپاه در سلماس

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه بیست‌‌ودوم اردیبهشت‌ماه سال جاری درپی شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی سپاه پاسداران در شهر سلماس، یک کولبر کشته و چهارتن دیگر به شدت زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، گرمان امینی فرزند وحدت ۳۶ ساله، اهل روستای دشوان از توابع شهرستان سلماس به همراه برادرش رحیم امینی ۳۳ ساله، کریم اطمانی فرزند فرزامی ۳۸ ساله، کوهزاد اطمانی فرزند افروز ۲۶ ساله و صمد گل محمدی فرزند علی ۲۹ ساله، هدف تیراندازی مستقیم نیروی سپاه پاسداران قرار گرفتند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “درپی این تیراندازی گرمان امینی در دم جان باخت و چهار شهروند دیگر به شدت زخمی شدند. زخمی‌ها به بیمارستان شهرستان سلماس منتقل شدند. وضعیت آنها وخیم است.”

این منبع در ادامه افزود: “گرمان امینی متاهل و دارای ۳ فرزند و سرپرست خانواده بود. با پیگیری‌های مکرر خانواده این شهروند تا چند روز نیروهای امنیتی و سپاه این شهر از تحویل جسد این شهروند به خانواده اش ممانعت به عمل آورده است.”

منبع نزدیک به این قربانیان در پایان با بیان این‌که تنها جرم آنان کولبری بوده اظهار داشت: “پس از این حادثه، نیروهای سپاه در این شهرستان و حومه اقدام به ایجاد محل ایست و بازرسی در ورودی تمامی راه های منتهی به این شهرستان نموده‌اند. با این بهانه این نهاد به آزار و اذیت شهروندان و توقیف خودروهای ایشان‌ می‌پردازند که موجب نارضایتی و ناراحتی‌ اهالی منطقه شده است.”

لازم به ذکر است کولبران شهروندان مرزنشینی هستند که با حمل کالا بر پشت خود، ده‌ها کیلو کالای خارجی منجمله چای، لوازم صوت و تصویری و… را حمل می‌کنند و از این طریق امرار معاش خویش را تامین می‌کنند. این افراد در مناطق کوهستانی صعب العبور علی الرغم خطر گرفتار شدن در میدان‌های مین و کمین نیروهای انتظامی به این کار می‌پردازند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید